Wola Kosnowa. Palił się garaż w budynku gospodarczym

Nie ustalono co było przyczyną pożaru garażu, który wybuchł dzisiaj, 28 grudnia w miejscowości Wola Kosnowa (gmina Łącko). Straż została zadysponowana do zdarzenia o godzinie 10:41. Jedna osoba została poszkodowana.

Po przybyciu zastępów strażackich z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Wola Kosnowa, OSP Zagorzyn oraz OSP Łącko – ustalono, iż ogień objął garaż, mieszczący się w budynku gospodarczym, w którym znajdowała się również stodoła.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody. Jednego w obronie na zagrożoną wiatę a drugi na ognisko pożaru. Z pomieszczenia objętego pożarem wyniesiono dwie butle 11 kg z gazem propan – butan, które zostały schłodzone. Podjęto ewakuację mienia gospodarczego z pobliża pożaru oraz z wnętrza stodoły – relacjonowali strażacy.

Przed przyjazdem straży, właściciel budynku zabezpieczył sprzęt oraz maszyny rolnicze. Z wnętrza stodoły usunięto quad oraz traktor. Z kolei, 20-letni mężczyzna, próbujący gasić samodzielnie pożar – został poszkodowany, a następnie przekazany ratownikom karetki pogotowia.

W dalszej kolejności rozebrano niektóre spalone elementy, nie naruszające konstrukcji budynku. Na koniec funkcjonariusze dzięki kamerze termowizyjnej sprawdzili pozostałe miejsca – w celu znalezienia kolejnych zarzewi ogniowych.

Prace funkcjonariuszy JRG i OSP trwały ponad półtorej godziny. 

fot. KM PSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.