Wojsko zapowiada powrót do Nowego Sącza i... degraduje prezydenta Nowaka do funkcji burmistrza

W Nowym Sączu ma stacjonować 113. Batalion Wojsk Obrony Terytorialnej. Dziś poinformował o tym podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej  - Marek Łapiński. Iwona Mularczyk, kandydatka na prezydenta Nowego Sącza pochwaliła się, że Łapiński przyjechał do Nowego Sącza na jej zaproszenie. Sądecki batalion ma mieć swoją siedzibę w Nowym Sączu i w Zakopanem. Gdzie dokładnie? Tego jeszcze nie wiadomo. Kiedy? Podobno za kilka miesięcy.

- Pan Wiceminister Marek Łapiński jest byłym Komendantem Głównym Straży Granicznej za rządów którego do Nowego Sącza powrócił w 2015 roku Karpacki Oddział Straży Granicznej. Jeszcze raz podziękowałam za przywrócenie Karpackiego Oddziału Straży Granicznej do Nowego Sącz oraz zapewniłam o moim wsparciu dla utworzenia i funkcjonowania Wojsk Obrony Terytorialnej w Nowym Sączu. W sądeckiej siedzibie batalionu będzie pracowało 80 osób. Natomiast batalion będzie składał się z ok. 700 żołnierzy - obiecuje Iwona Mularczyk.

GoldenEgo

Nie wiadomo jeszcze gdzie ma stacjonować 113. batalion WOT w Nowym Sączu, choć mówi się już wstępnie o terminie, w którym ma szansę się pojawić -  gen. Wojciech Kukuła szacuje, że jest to realne w połowie przyszłego roku.

Co ciekawe - 10 października do sądeckiego ratusza dotarło pismo z Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej w którym zastępca dowódcy WOT płk. dr inż Artur Dębczak informuje, że wojsko nie nie jest zainteresowane miejskimi nieruchomościami, które wizytowało w sierpniu czyniąc przymiarki do lokalizacji swojej przyszłej siedziby.

"Przeprowadzony (...)  rekonesans wykazał zbyt wysokie koszty dostosowania do celów wojskowych oraz konieczność realizacji w przedmiotowej lokalizacji budowy nowych obiektów (...) - pisze płk Dębczak.

Wojsko zaadresowało pismo do... burmistrza Nowego Sącza Ryszarda Nowaka.

Skan listu z dowództwa WOT do  Ryszarda Nowaka przeczytasz poniżej:

1 2

Czytaj też:

Wojsko przeprasza prezydenta za burmistrza i zapewnia, że namierza siedzibę dla batalionu

WIŚNIAMAŁALIP

9 comments

 1. Edek 16 Październik, 2018 at 17:06 Odpowiedz

  Widać że za rządów PiSu w wojsku panuje nie lada bałagan. Nawet nie wiedzą że Nasze Miasto ma Prezydenta a nie burmistrza. Pewnie w razie konieczności obrony na teren miasta wypuszczą jeden pluton twierdząc że to wystarczy. No ale jaka partia rządząca to tacy dowodzący w WOT

 2. Gość 16 Październik, 2018 at 18:44 Odpowiedz

  Komu ta Pani dziękuje?, krótka pamięć i jak można z taką pamięcią rządzić w naszym mieście. Były Pan Komendant Główny był tylko wykonawcą i musiał podpisać co przyniosła polityka. Jest Oddział SG dzięki temu którego sami poświęcili. To przypomina ostatni kinowy hit Kler, który pokazuje takie zabawy z człowiekiem w polityce. Przykre, ale prawdziwe.

 3. keisyr 16 Październik, 2018 at 21:39 Odpowiedz

  Brawo Pani Iwono Mularczyk !!! To sa konkretne działania !!! Dziękujemy za to że Pani sprowadziła tę jednostke wojskowa do Nowego Sacza . To beda miejsca pracy dla sądeczan !!! Takiego Prezydenta z takim duzymi możliwościami mieć to skarb !!! Pani Iwona Mularczyk Prezydentem Nowego Sacza !!!

 4. proki 17 Październik, 2018 at 09:45 Odpowiedz

  Jest – podobno – Straż Graniczna, ma być – podobno – WOT, który nie widzi tu dla siebie miejsca. Jak nic – cała prawda o lepszej zmianie…

 5. Piotrek 17 Październik, 2018 at 09:50 Odpowiedz

  Bezwzględnie należy zaprosić do Sącza: Ministra Kultury – zbuduje nam teatr, Ministra Środowiska – zapewni czyste powietrze, Ministra od finansów – podwyższy Sądeczanom płace, Ministra Budownictwa – wybuduje nam nowy „ratusz” i ze dwa osiedla dla najuboższych i niepełnosprawnych, Ministra od Dróg – – ten wiadomo…. i przedłuży ją („sądeczankę”) do Wiednia.

 6. keisyr 17 Październik, 2018 at 22:43 Odpowiedz

  Pani Iwono Mularczyk, wszystkie środowiska patriotyczne Nowego Sacza dziekuja Pani za sprowadzenie wojska do Nowego Sącza !!! Taki batalion to niezwykle czynnik miastotwórczy. Oddajemy oczywiście na Panią głos w wyborach za wszystko to co Pani robi dla Nowego Sacza !!!

Wypowiedz się w tej sprawie