Własne kompetencje to najlepsza inwestycja

Własne kompetencje to najlepsza inwestycja

Joanna Kot

Rozmowa z Joanną Kot – dyrektor działu HR w firmie Newag

– Pierwsze skojarzenie dotyczące szkoleń, jakie mogą być prowadzone w Newagu, to np. kurs spawacza. Tymczasem okazuje się, że szkolenia tu prowadzone dotyczą też zupełnie innych kompetencji.

– Pierwsze skojarzenia maja to do siebie, że często są bardzo mylne. W Newagu szkolenia to bardzo rozległy obszar, który dotyczy każdej dziedziny oraz fazy produkcji. Co roku, przy udziale pracowników i przełożonych, tworzony jest plan szkoleń. Jakich kwestii dotyczą szkolenia? Dopasowujemy się do potrzeb zarówno firmy jak i pracowników.

Właściwie każda propozycja zatrudnianych przez nas ludzi odnośnie rozwoju kompetencji jest rozważana. Są to różne kategorie szkoleń, od kompetencji bardzo specjalistycznych np. badania nieniszczące, zdobywanie uprawnień np. elektrycznych, energetycznych, szkolenia spawaczy, klejaczy, po szkolenia z kompetencji miękkich takich jak zarządzanie sobą, prowadzenie negocjacji, zarządzanie ludźmi, rozwiązywanie konfliktów.

Wdrożyliśmy również system szkoleń wewnętrznych z różnych dziedzin działalności spółki, które organizują dla nas nasi eksperci. Dzięki takiemu podejściu zyskujemy pewność, że każdy z naszych pracowników bez względu na staż pracy posiada odpowiednie kompetencje.

– Skąd pomysł, żeby uczyć radzenia sobie ze stresem, z sytuacjami konfliktowymi? (…)

CAŁĄ ROZMOWĘ PRZECZYTASZ W SPEJCLANYM WYDANIU DTS. KLIKNIJ I CZYTAJ ONLINE ZA DARMO:

Share on twitter
Share on facebook