Wjechał w kobietę. Wszystko uwieczniły kamery [film]

W sobotę (18 sierpnia) na rynku w Grybowie doszło do dramatycznie wyglądającego wypadku. Samochód osobowy potrącił starszą osobę przechodzącą przez ulicę. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery pobliskiego monitoringu.

Renault2

Sytuacja miała miejsce o 8.08. Na nagraniu widać, jak starsza kobieta, poruszająca się o lasce, przechodzi przez ulicę w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Wtedy wjeżdża w nią samochód marki Jaguar, który skręca w lewo z ulicy Jakubowskiego w ulicę Kazimierza Wielkiego. Kobieta uderza o maskę pojazdu i zostaje odrzucona na chodnik.

Nagranie jest też już w posiadaniu policji.

- Kierujący jaguarem był trzeźwy. Mężczyzna, jak i pasażer pojazdu nie odnieśli żadnych obrażeń, a kobieta została przewieziona do sądeckiego szpitala. Z ustaleń poczynionych w szpitalu wynika że jej obrażenia nie są poważne - informuje Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowa sądeckiej policji.

- Na miejscu wypadku pracowali funkcjonariusze z Grybowa i policjanci z Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej komendy, którzy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i pojazdu, jak również sporządzili szkic sytuacyjny i dokumentację fotograficzną. Wszystkie wykonane przez nich czynności pozwolą dokładnie wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego wypadku - dodaje policjantka.

film: monitoring

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.