Wiśniowski zainwestuje ponad 140 mln. Będzie więcej etatów!

Wiśniowski zainwestuje ponad 140 mln. Będzie więcej etatów!

Firma Wiśniowski dwa dni temu uzyskała od Krakowskiego Parku Technologicznego zgodę na inwestycję w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Wiśniowski wyda ponad 140 milionów na rozbudowę firmy, powiększając tym samym liczbę etatów o 80.

Andrzej Wiśniowski  założył firmę w Wielogłowach koło Nowego Sącza w 1989 roku. Obecnie pracuje w niej około 1700 osób. Jest czołowym producentem bram, drzwi i ogrodzeń. Sprzedaje w 45 krajach.

27,1 ha terenów będących własnością firmy włączono do krakowskiej strefy ekonomicznej. Stało się to kilka tygodni temu, kiedy Rada Ministrów zdecydowała o rozszerzeniu strefy ekonomicznej o tereny w Wielogłowych.

„Wiśniowski sp. z o.o. S.K.A. – jedna z bardziej znanych firm działających w Małopolsce – rozbuduje swój zakład w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej. Zarząd KPT podpisał dzisiaj odpowiednie dokumenty. Jest to 10. zezwolenie w tym roku oraz 246. wydane od początku istnienia krakowskiej strefy” –czytamy na oficjalnej stronie Krakowskiego Parku Technicznego

Krakowska specjalna strefa ekonomiczna zajmuje obszar powyżej 949 hektarów i obejmuje tereny województwa małopolskiego, świętokrzyskiego oraz podkarpackiego.

Fot. Magdalena Paruch

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.