WIŚNIOWSKI partnerem Archikolaży Ewy P. Porębskiej

WIŚNIOWSKI partnerem Archikolaży Ewy P. Porębskiej

Firma WIŚNIOWSKI jest oficjalnym partnerem Archikolaży, cyklu wydarzeń organizowanych z okazji 40 lat pracy Ewy P. Porębskiej. Redaktor naczelna “Architektura-murator” już 4 dekady stoi w samym centrum rodzimej architektury. Archikolaże, ważny event łączący polskich architektów, traktuje o przełomach w architekturze, o ludziach architektury oraz o architektonicznych ideach i przewartościowaniach. To prawdziwa podróż w czasie i przestrzeni. –1989 rok przyniósł ogromne zmiany w życiu społecznym i gospodarczym w Polsce. Przełom wywarł wpływ również na architekturę. O słabej kondycji architektury początków lat 90-tych zadecydował kiepski dostęp do materiałów budowlanych i małe doświadczenie w stosowaniu nowych technologii. Z czasem budownictwo w naszym kraju przestało odbiegać od światowych standardów. Cieszy fakt, że dzisiaj wiele polskich produktów może śmiało konkurować na rynkach zagranicznych. Producenci w branży budowlanej otrzymują nagrody o charakterze międzynarodowym, firma WIŚNIOWSKI także odnosi sukcesy w tym obszarze – mówi Ewa. P. Porębska.

Podsumowaniem wydarzeń jest wystawa w Warszawskim Pawilonie Architektury Zodiak. Odwiedzający wystawę mogą oglądać archiwalne dokumenty w postaci listów, szkiców, zdjęć, makiet i fragmentów filmów oraz programów telewizyjnych aż do połowy lutego 2023. Wystawom towarzyszy cykl spotkań z dyrektorami europejskich instytucji, kuratorami oraz architektami.

– Jesteśmy dumni, że firma WIŚNIOWSKI może być częścią środowiska architektonicznego. Archikolaże to wspaniałe podsumowanie, jak zmieniła się architektura, która otacza nas każdego dnia. Pani Ewie P. Porębskiej dziękujemy za uchwycenie najważniejszych kamieni milowych tych transformacji – dodaje Małgorzata Respekta – Paszkiewicz, manager ds. komunikacji B2B w firmie WIŚNIOWSKI.

Share on twitter
Share on facebook