Wiktor Jeż zawodnik STT Fakro Nowy Sącz – ciąg dalszy afrykańskiego touru

Wiktor Jeż zawodnik STT Fakro Nowy Sącz – ciąg dalszy afrykańskiego touru

Wakacje upłynęły pod znakiem intensywnych treningów i turniejów rozegranych w Kenii i Botswanie. Z turnieju na turniej widoczny progres zawodnika Sądeckiego Towarzystwa Tenisowego Fakro Nowy Sącz – Wiktora Jeża, przełożył się na liczbę punktów zdobytych do klasyfikacji ITF. Kenia położona we wschodniej Afryce nad Oceanem Indyjskim, leży na wysokości 1800 m n.p.m. Takie położenie jest wymagającym i trudnym gruntem  do grania w tenisa. Faworyzuje zawodników ofensywnych z dobrym serwisem, a długie wymiany tenisowe w takich warunkach są rzadkością.  Wiktor rozegrał tutaj dwa turnieje: w kategoriach J30 i J60.

W turnieju J30, w drugiej rundzie singlowej Wiktor zmierzył się z przeciwnikiem z Indii Gandharv Gourav Kothapalli. Zwycięstwo Hindusa, finalisty wcześniejszego turnieju w dwóch setach 6-1, 6-4 uniemożliwiło przejście do kolejnej rundy. Debel nie został niestety rozegrany z powodu kontuzji partnera Wiktora z Madagaskaru. W turnieju J60 zawodnik STT Fakro Nowy Sącz grał z pozycji dziesiątego rozstawionego, tym samym od razu awansował do drugiej rundy singlowej, dzięki wolnemu losowi. W tej rundzie skrzyżował rakietę z Hindusem Om Verma i wygrywając 7-6, 6-4 przeszedł do kolejnego etapu. W trzeciej rundzie na drodze do kolejnej rundy  z wynikiem 7-6, 6-3 stanął obywatel Indii Aashravya Mehra. Rozgrywki deblowe w duecie  z Ilia Mehranabni z Iranu zaprowadziły juniorów do ćwierćfinału.

W Botswanie Wiktor rozegrał również dwa turnieje. Pierwszy w kategorii J30, tak zwanej  piątce i drugi w kategorii J60 – nazywany czwórką. Turnieje odbyły się w  stolicy  Botswany – Gaborone. Wysoki ranking zawodnika STT Fakro pozwolił Wiktorowi na bycie rozstawionym w tym przypadku z numerem siedem. W pierwszej rundzie Wiktor zwyciężył 6-2, 6-1 z Ookeditse Ramosweu z Botswany. W drugiej rundzie zawodnik STT Fakro musiał uznać wyższość  przeciwnika z Południowej Afryki Jayden Summers  wynikiem 6-4, 6-2. Z kolei w grze deblowej Wiktor razem z Danielem Krige z Południowej Afryki zwyciężyli w supertiebreaku w pierwszej rundzie 6-3, 2-6, 10-8. W ćwierćfinale zwyciężyli 6-2, 6-2 z przeciwnikami z Południowej Afryki i Botswany. W półfinale ograli Brytyjczyka Andrei Nita i Japończyka  Riku Oshima 6-3, 6-1. Od zdobycia zwycięstwa zostali powstrzymani jedynie przez duet Benjamina Mann i Marka Nawa wynikiem 6-2, 6-1.

Drugi turniej pokazał rosnącą formę i konstruktywną grę Wiktora. Zawodnik STT Fakro Nowy Sącz doszedł do ćwierćfinału w grze singlowej i ćwierćfinału w grze deblowej. Tutaj Wiktor zrobił swój pierwszy ćwierćfinał w czwórce. Jest to Jego dotychczas najlepszy wynik w turnieju o tak wysokiej randze. W pierwszej rundzie wygrał z zawodnikiem z Południowej Afryki Danielem Knott 6-1, 6-1. W drugiej rundzie zwycięstwo zagwarantował zawodnikowi STT Fakro wynik meczu 6-1, 6-3. Mecz został rozegrany z  Hlumani Kekana z Południowej Afryki. W rudzie ćwierćfinałowej Wiktor ustąpił miejsca Siyabonga Jaca (4 rozstawionemu) z Południowej Afryki. Deblowe rozgrywki z Włochem Alessandro Gatto szły dobrze, aż do ćwierćfinału i wygranej duetu kandayjsko – południowoafrykańskiego Benjamina Mann i Alexandra Hristov.

Obecnie Wiktor jest w trakcie intensywnych treningów tenisowych i motorycznych. My z niecierpliwością czekamy na dalsze osiągnięcia.

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama