Wólki: wysoka wieża na tyłach Ufo? Setka ludzi protestuje

Spółka Emitel chce postawić w Nowym Sączu wieżę telekomunikacyjną.  Pierwszego marca Urząd Miasta wystosował zawiadomienie w tej sprawie do 17 właścicieli działek sąsiadujących z tą, na której ma stanąć wysoka, 42-metrowa stalowa konstrukcja.  Planowana lokalizacja to ul. Radziecka 19, czyli sąsiedztwo Klubu Bilardowego UFO, w centrum osiedla domów jednorodzinnych.

Mieszkańcy osiedla Wólki przeoczyli informację „o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego dla inwestycji pn. budowa wieży telekomunikacyjnej wraz ze stacją bazową (…) przy ulicy Radzieckiej w Nowym Sączu”. Obwieszczenie w tej sprawie opublikowano dzień przed Wigilią Bożego Narodzenia na stronie internetowej magistratu .

Informacja o planach budowy na osiedlu stacji bazowej rozeszła się dopiero teraz, gdy do najbliższych sąsiadów planowanej budowy dotarło urzędowe powiadomienie pocztą. W kilka dni zaniepokojeni ludzie zebrali ponad 100 podpisów pod protestem przeciwko lokalizacji wieży.

Proszą w nim miejskich urzędników o wstrzymanie wydania decyzji pozwolenia na budowę masztu oraz o zorganizowanie spotkania w tej sprawie z mieszkańcami osiedla. Domagają się też udokumentowania zgodności inwestycji z przepisami ochrony środowiska.

„Zagadnienie budowy masztu stacji bazowej o wysokości 42,5 metra w  rejonie osiedla mieszkaniowego dotyczy nie tylko powiadomionych stron, lecz całego osiedla, mieszkańców ulic Radzieckiej, Pułaskiego, Stromej, Barbackiego i innych przyległych. Przepisy w przedmiotowej sprawie są bardzo niejasne, co może sprzyjać dowolności w postępowaniu oraz korupcji w tym zakresie. Mamy w Nowym Sączu smog pyłowy. Nie chcemy mieć elektro-smogu”  – piszą protestujący do Urzędu Miasta.

Zwracają przy tym uwagę, że żadne osiedle w mieście „nie jest oszpecone masztem stalowym ze stale pulsującym oświetleniem ostrzegawczym” oraz,  że sąsiedztwo wieży znacznie obniży ceny okolicznych działek przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową.

 

fot. google

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.