Wielogłowy – Ubiad: nowy most jeszcze w tym roku. Na razie autobusowa „sztafeta”

Droga powiatowa z Wielogłów do Ubiadu będzie zamknięta do końca roku. Nagrodą za cierpliwość kierowców, którzy muszą korzystać z objazdów będzie nowy, szeroki most. Dla pieszych przygotowano prowizoryczną przeprawę i autobusy. Jeden zatrzymuje się przed kładką i wysadza pasażerów, na których za kładką czeka drugi autobus zabierający ich w dalszą podróż.

wsb3

Przetarg na realizację zadania wygrał Zakład Budowy Mostów z Klęczan, który podjął się wykonania inwestycji za kwotę prawie 1,9 mln zł.

Nowa przeprawa będzie miała szerokość ponad 12 m, chodnik, gzymsy i barieroporęcze. Przy okazji budowy mostu powstanie dodatkowy odcinek chodnika, zostaną przebudowane dojazdy, skrzyżowanie z drogą gminną i zjazdy na posesje. 

Na czas budowy droga musiała zostać całkowicie zamknięta. Warunki terenowe nie pozwoliły na budowę mostu tymczasowego, ale drogowcy zadbali, aby przynajmniej piesi mogli przemieścić się na drugą stronę potoku. Przed zamknięciem mostu zamontowano poza placem budowy kładkę, która umożliwia bezpieczne przejście. Okazało się to o tyle istotne, że staraniem gminy Chełmiec została w sierpniu uruchomiona właśnie na drodze Wielogłowy – Ubiad linia autobusowa. Autobusy dojeżdżają do mostu, po czym pasażerowie przechodzą po kładce na drugą stronę potoku do podstawionego drugiego autobusu.” – czytamy w komunikacie służb prasowych starostwa.

Oddanie nowego obiektu zaplanowano na grudzień.

źródło: biuro prasowe starostwa 

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]