Wieczór w Wirydarzu pełen artystycznych emocji [ZDJĘCIA, FILM]

XXII Koncert w Wirydarzu przeszedł już do historii, ale z pewnością pozostanie w pamięci wszystkich gości i wykonawców na zawsze. Czerwcowy ciepły wieczór w urokliwym ogrodzie klasztoru oo. Jezuitów upłynął pod znakiem wspaniałych doznań artystycznych: muzyki, poezji, teatru, śpiewu i sztuki plastycznej.

wsb3

Koncerty w Wirydarzu organizowane są z inicjatywy Fundacji im. Dra Jerzego Masiora w Nowym Sączu, a ich ideą jest promowanie sądeckich talentów we wszystkich dziedzinach artystycznych. W tym roku na scenie zaprezentowali się młodzi wokaliści: Irena Michalska i Jadwiga Kondracka, kwintet smyczkowy, Chór Kameralny Katolickiej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. oraz Ekstremalna Grupa Teatralna z Berestu. Swoje prace pokazali również sądeccy artyści plastycy: Karolina Hebda, Magdalena Horowska, Natalia Szmit i Piotr Brdej.

Wszystkich gości w wyjątkowy klimat koncertu wprowadziła Anna Kożuch, która wykonując „Piosenkę sądecką” ze słowami patrona fundacji Jerzego Masiora i muzyką Aleksandra Porzucka tradycyjnie otworzyła koncert.

- Ten koncert jest wydarzeniem nie tylko sądeckim, ale również rodzinnym, bo przychodzicie tutaj państwo ze swoimi dziećmi (...). Drodzy rodzice, bardzo Wam dziękuję, że przyprowadziliście tutaj swoje pociechy. To, do czego one już zdążyły dojść usłyszymy za chwilę, zatem niech się ten koncert dzieje - zwrócił się do gości Ks. proboszcz o. Józef Polak.

Wysoki poziom prezentacji artystycznych oraz sympatia między uczestnikami koncertu i organizatorami udzieliły się również publiczności, która nagradzała wszystkich wykonawców gromkimi brawami. Tradycyjnie po występie każdy uczestnik otrzymywał obrazek z miniaturą dzieła dr Jerzego Masiora i cytatem: ,,Nie zakopujmy talentów. Każdemu bowiem kto ma, będzie dodane".

Podczas wydarzenia nagrodzono również Józefa Kaczmarczyka - prezesa Fundacji im. dr Jerzego Masiora ,,Złotym Jabłkiem Sądeckim" za pracę społeczną, działalność na rzecz lokalnej wspólnoty, wytrwałe i wieloletnie budzenie wrażliwości artystycznej i literackiej młodych pokoleń Sądeczan oraz wspieranie rozwoju uzdolnionej młodzieży. "Złotym Jabłkiem Sądeckim" nagrodzono również całą Fundację im. Dra Jerzego Masiora. Nagrody w imieniu Starosty Nowosądeckiego Marka Pławiaka wręczył Artur Rola - dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Nowosądecki Marek Pławiak oraz Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak. Koncert poprowadzili: Julia Kaczmarczyk i Jakub Bulzak.

FORDDOSLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.