Wicepremier Gowin przyjechał do Sącza, aby rozdać indeksy

Jarosław Gowin rozdawał w Nowym Sączu indeksy, a otrzymali je przyszli słuchacze Małopolskiego Uniwersytetu Seniora. To nowa inicjatywa realizowana przez Instytut Wschodnich Inicjatyw oraz Fundację Rozwoju Polski przy współpracy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Uniwersytet jest cyklem 14 spotkań, wykładów i zajęć przygotowanych i prowadzonych przez naukowców, ekspertów i praktyków.

Z ruchem Uniwersytetów Trzeciego Wieku jestem związany od wielu lat – mówi Jarosław Gowin. –  W różnych rolach inicjowałem powstawanie takich właśnie uniwersytetów, włączałem się w ich działalność. Kiedy zostałem ministrem nauki i szkolnictwa wyższego od razu zainteresowałem się co ministerstwo robi, aby wspierać Uniwersytety Trzeciego Wieku.

Wicepremier dodał, że ministerstwo wspiera także uniwersytety dla dzieci oraz edukacyjne przedsięwzięcia dla młodzieży z terenów wiejskich.

W ramach Małopolskiego Uniwersytetu słuchacze wezmą udział w szkoleniach z zakresu finansów, przedsiębiorczego zarządzania budżetem domowym, praktycznych podstaw prawa czy elementów medycyny i zdrowego trybu życia. Pojawią się również tematy związane z  historią, kulturą  oraz dziedzictwem Jana Pawła II.

Udział w Małopolskim Uniwersytecie Seniora jest całkowicie bezpłatny, a zajęcia będą się odbywały w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu (Rynek 14).

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.