Wicepremier Beata Szydło na Sądecczyźnie: chcemy dać emerytury mamom, które urodzą minimum czwórkę dzieci

W ubiegły weekend w naszym regionie gościła wicepremier Beata Szydło. Spotkania w Krościenku, Limanowej i Szymbarku odbyły się w ramach cyklu ,,Polska jest jedna" organizowanego przez Prawo i Sprawiedliwość. Była szefowa Rady Ministrów apelowała, aby zaufać premierowi Mateuszowi Morawieckiemu oraz rządowi.

WSB2020

Pierwsze spotkanie odbyło się w sobotę (21 kwietnia) w Szymbarku w Ośrodku Konferencyjno-Wystawienniczym Kasztel koło Gorlic.

- Przyjechałam do Państwa, aby porozmawiać o tym co dla was ważne, czym chcielibyście abyśmy się zajęli  (...) Czas szybko leci i okazało się, że te trzy lata bardzo szybko minęły. Do końca 2015 roku zrealizowaliśmy praktycznie większość zobowiązań, które podjęliśmy w kampanii wyborczej - podkreślała wicepremier.

Przedstawiła także obietnice na przyszłe lata m.in. przyznanie najniższej emerytury dla mam, które urodzą i wychowają minimum czwórkę dzieci, jeżeli nie mają emerytury, bo w tym czasie nie pracowały. Całość wystąpienia możecie obejrzeć poniżej.

Spotkanie z mieszkańcami Szymbarku. #PolskaJestJedna

Opublikowany przez Beata Szydło 21 kwietnia 2018

W niedzielę Beata Szydło pojawiła się w Remizie OSP przy ulicy Kościuszki w Krościenku nad Dunajcem oraz w hali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II na ulicy Zygmunta Augusta w Limanowej.

- W Krościenku spotkałam się z jednym z rodziców dziecka niepełnosprawnego. Rozmawialiśmy na temat, który jest w tej chwili najważniejszy dla rządu, czyli o przygotowaniu projektu ustawy, która ma pomóc osobom niepełnosprawnym. Chcę jeszcze raz podkreślić, aby zaufali Państwo premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, który złożył bardzo konkretną propozycję. W tej chwili trwają prace nad projektem ustawy, ona będzie jak najszybciej przygotowana i przyjęta przez rząd. Wierzę w to głęboko, że będzie ona poparta przez wszystkich parlamentarzystów i będziemy mogli w ten sposób bardzo konkretnie i realnie pomóc osobom niepełnosprawnym - mówiła po spotkaniu była premier Beata Szydło.

Spotkania w Małopolsce

Na spotkaniach z mieszkańcami Podkarpacia i Małopolski rozmawialiśmy o sprawach społecznych. W Krościenku - o problemach niepełnosprawnych. Zaufajmy premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, który przedstawił propozycję specjalnej ustawy. Dzięki temu pomoc trafi do potrzebujących.

Opublikowany przez Beata Szydło 22 kwietnia 2018

Fot. M.Nowak/
oficjalna strona Beaty Szydło

PUMA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.