Wehikuł czasu pojedzie w weekend do Muszyny, Krynicy, Żegiestowa i Biecza...

W najbliższy weekend (21 i 22 września 2019 roku) na małopolskie tory wyjedzie zabytkowy tabor kolejowy ze skansenu w Chabówce. Historyczne pociągi w sobotę pojadą na jarmark do Muszyny, Krynicy i Żegiestowa,  a w niedzielę odwiedzą Biecz i Gorlice. Wagony z lat 1930-1960 pociągnie lokomotywa parowa Ty 42-107 z 1946 roku.

W sobotę pociąg pojedzie z Nowego Sącza do Muszyny na coroczny Jarmark Muszyński, a następnie odwiedzi Żegiestów oraz Krynicę – Zdrój.  Na dworcu PKP w Nowym Sączu odtworzona zostanie – w formie rekonstrukcji przy udziale członków nowosądeckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego - słynna herbaciarnia, którą w 1915 r. uruchomili sądeccy kolejarze.

W niedzielę, zabytkowy skład przemierzy trasę dawnej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej z Nowego Sącza do Biecza i Gorlic. Celem podróży będzie udział w plenerowej imprezie miejskiej.

W programie  przewidziano występy muzyczne w pociągu i na stacjach i degustację dań kuchni regionalnej. Główną atrakcją podróży będzie zwiedzanie historycznych atrakcji miasta Biecza w towarzystwie przewodników.

Organizatorami wydarzenia są: PKP Cargo, Województwo Małopolskie oraz Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei.

- Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” ma na celu promocję atrakcji turystycznych oraz dziedzictwa historii kolei w Małopolsce. Realizujemy go w oparciu o zasoby Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce oraz najpiękniejsze trasy kolejowe Małopolski, ze szczególnym uwzględnieniem odcinka dawnej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej, w tym uznawanej za jedną z najpiękniejszych w Polsce i w Europie ponad 130-letniej trasy Chabówka – Nowy Sącz - tłumaczy Łukasz Wideł - wiceprezes stowarzyszenia Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei.

 

Szczegółowe rozkłady jazdy na stronie: www.kolejegalicyjskie.pl

 

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.