W sztabie Lewicy radość: ludzie chcieli zmiany, normalności i powiedzieli PiS-owi ,,dość”!

W sztabie Lewicy radość: ludzie chcieli zmiany, normalności i powiedzieli PiS-owi ,,dość”!

W sztabie wyborczym sądeckiej Lewicy radość z ogólnopolskiego wyniku partii. – Ludzie chcieli zmiany, normalności i dlatego powiedzieli PiS-owi ,,dość”- stwierdziła w rozmowie z naszą redakcją Grażyna Cempa-Pulit, kandydatka do Sejmu w okręgu nowosądecko-podhalańskim.

,,Jedynką” Lewicy do Sejmu w naszym okręgu był Edward Ucherski – szef Sądeckiej Grupy Lokalnej Komitetu Obrony Demokracji. Nie wiadomo jeszcze, ile osób na niego zagłosowało, ale jak zaznacza się, cieszy go wynik partii.

– Już na początku mówiłem, że kampania będzie skromna, ale dynamiczna i tak było. Jesteśmy zadowoleni, zrobiliśmy wszystko, co było w naszej mocy. Cieszymy się z ogólnopolskiego wyniku Lewicy. Nie znamy jeszcze wyniku sądeckiego, ale jesteśmy zadowoleni. Uważamy, że wszystko poszło po naszej myśli – stwierdził Edward Ucherski.

Lewicę tworzy koalicja pięciu ugrupowań lewicowych, w tym: Nowa Lewica, Lewica Razem, Polska Partia Socjalistyczna, Unia Pracy i Socjaldemokracja Polska. Według sondażowego wyniku exit poll partię poparło 8,6% wyborców, co daje 38 mandatów. To jednak może się zmienić, kiedy głosy zostaną podliczone. Obecnie w Sejmie Lewica ma 42 posłów i posłanek.

Ludzie mieli dość

– Te sektory, które potrzebowały dofinansowania, w tym zdrowie i oświata nie zostały dofinansowane tak, jak trzeba. Niestety dużo pieniędzy zostało porozkradanych przez te osiem lat rządów PiS. Większość społeczeństwa miała tego świadomość i czekała na zmianę. Cieszymy się, że do tej zmiany na pewno dojdzie – komentował na gorąco wynik PiS Edward Ucherski.

Grazyna Cempa-Pulit, która z drugiej pozycji na liście Lewicy starała się o mandat poselski stwierdziła krótko: – Ludzie chcą zmiany, normalności i dlatego powiedzieli ,,dość”!.

Kandydatka zaznaczyła, że sama namawiała kobiety ze swojego otoczenia, aby poszły do wyborów.

– Myślę, że ten wynik, to duża zasługa kobiet i życzyłabym, aby we wszystkich organizacjach, parlamencie było więcej kobiet, bo to łagodzi obyczaje – podsumowała Grażyna Cempa-Pulit.

Czytaj także: Referendum: prognozowana frekwencja wyniosła 40 proc.

Film i fot. Arbresha Goranci 

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama