Na miejscu starej zbrojowni powstanie nowoczesny budynek Instytutu Ekonomicznego

Prof. Mariusz Cygnar, rektor sądeckiej PWSZ poinformował, że rozpoczęły się prace związane z budową nowej siedziby Instytutu Ekonomicznego. Budynek stanie przy Al. Wolności, obok auli oraz biblioteki uczelnianej. Łączna powierzchnia obiektu to 3,5 tys. metrów kwadratowych (wraz z garażem podziemnym i zapleczem parkingowym).

Renault2

- Mam nadzieję, że na wiosnę przyszłego roku rozpoczniemy tę chyba największą inwestycję w ostatnich latach. Przewidujemy, że budowa potrwa do dwóch i pół roku, ale jeżeli to tempo będzie tak szybkie, jak przy budowie Centrum Symulacji Medycznej, to mam nadzieję, że w 2020 roku studenci IE będą mogli tam rozpocząć kształcenie. Jest to instytut dla około 1000 studentów - mówił rektor Mariusz Cygnar.

Od 2000 roku IE miał swoją siedzibę w wynajmowanym budynku - w tzw. "Ciuciubabce" przy al. Wolności. Jest to ostatni instytut PWSZ, który nie posiada własnego lokum. Zgodnie z zapowiedziami, stara zbrojownia przy auli PWSZ zostanie zburzona, a na jej miejscu powstanie nowy budynek. Będzie się w nim mieściło również archiwum uczelni oraz zaplecze biblioteczne.

Wykonawca inwestycji został już wyłoniony, dokumentacja projektowa została przygotowana i wszystko wskazuje na to, że niebawem rozpocznie się budowa. Szacowany całkowity koszt inwestycji to 14-16 mln złotych.

- Bardzo mile zostaliśmy zaskoczeni przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Podczas inauguracji roku akademickiego dostaliśmy czek na 22 mln 270 tysięcy złotych, które będą przeznaczone na tę inwestycję. Aspekt finansowy budowy mamy już rozwiązany i tym problemem martwić się nie musimy- dodaje rektor.

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.