W sołectwie Muszynka czuć zbliżające się święta [ZDJĘCIA]

W sołectwie Muszynka czuć zbliżające się święta [ZDJĘCIA]

palmy wielkanocne, zające, wyplatanie, Sołectwo Muszynka

Sołectwo Muszynka wie jak pielęgnować wielkanocne tradycje. Mieszkańcy na czele z panią sołtys Martą Gałęziowską gromadzą się w Wiejskim Domu Kultury, by wspólnie wyplatać palmy, ale nie tylko…

Kilku radnych wraz z paniami ze Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Muszynka spotkało się w środę  (29 marca), by wspólnie przygotować wielkanocne palmy i słomiane zające. Kultywowanie tradycji, to jedno, ale wspólna radość, rozmowy i wymienianie się doświadczeniami są bezcenne.

– Gospodynie tego miejsca zadbały o każdy szczegół – do wyboru było mnóstwo dodatków: świeże gałązki, bazie, suszone kłosy zbóż, ozdobne trawy, bibułkowe kwiaty, wstążki i wiele innych – relacjonuje krynicka radna Iwona Grzebyk-Dulak.

Wspólne wyplatanie było również okazją do wspominania lokalnych tradycji i obrządków, które – jak zaznacza radna –  warto kultywować i utrzymywać w świadomości naszego regionu.

Czytaj także: Nowy Sącz/Chełmiec. Palmy zdobią sądeckie rynki. Jedna z nich ma prawie 30 metrów [ZDJĘCIA]

Fot. Iwona Grzebyk-Dulak/
Sołectwo Muszynka 

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama