W Nowym Sączu popłynęło 725 litrów krwi

W 725 rocznicę lokacji Nowego Sącza kilka osób wpadło na szalony pomysł, aby zorganizować akcję krwiodawstwa i zebrać 725 litrów krwi. Początkowo wydawało się to niemożliwe, ale dziś wiemy już, że się udało. W akcji wzięło udział ponad tysiąc osób z różnych środowisk. Wśród nich znaleźli się funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, strażacy, uczniowie sądeckich szkół... 

- Nastąpiło coś fantastycznego, co pokazuje, że Ziemia Sądecka to mała ojczyzna ludzi o otwartych sercach. Akcję rozpoczęliśmy rok temu i dzisiaj razem z przyjaciółmi i pomysłodawcami chcę powiedzieć: udało się! 725 litrów krwi pękło. Dziękuję wszystkim, że oddaliście to, co jest najcenniejsze dla życia drugiego człowieka - mówił podczas konferencji prasowej Patryk Wicher, jeden z zaangażowanych w akcję.

Jak poinformował  - pomimo, że zakończyły się obchody jubileuszu 725 lecia lokacji miasta, akcja będzie kontynuowana. Podziękował również wszystkim osobom, które pomimo, iż nie mogły oddawać krwi, w jakiś sposób włączyły się w inicjatywę poprzez jej promowanie i nagłaśnianie.

27 stycznia o godz. 17 w sądeckim Sokole odbędzie się pierwsza "Wielka Gala Krwiodawców". Spotkanie będzie okazją do podziękowań. Galę uświetni wystąp Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej w Nowym Sączu. Zapraszamy!

 

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.