W Limanowej powstanie dwupoziomowe centrum przesiadkowe

Już wkrótce w Limanowej ruszy budowa dwupoziomowego centrum przesiadkowego, czyli nowoczesnego dworca autobusowego. Obiekt powstanie przy zintegrowanym węźle przesiadkowym przy zbiegu ulic: Kopernika, Targowej i Źródlanej. Przetarg na wykonanie budynku został już zakończony, a umowa z wykonawcą podpisana.

Budynek będzie miał 260 m2 powierzchni użytkowej, nieregularny kształt i otwartą, przeszkloną elewację od strony placu manewrowego i stanowisk autobusowych. W środku znajdzie się hol, poczekalnia, pomieszczenia sanitarno-higieniczne oraz techniczne, pokój zabaw dla dzieci, bar z zapleczem, a także toalety. Wszystkie te pomieszczenia mają być dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowy dworzec będzie gotowy w lutym 2022 roku.

Budową zajmie się konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „Beskid” G.A Duda Sp.j. o „Duda” Grażyna Duda z siedzibą w Mszanie Dolnej.

,,Dwupoziomowe centrum przesiadkowe – tzw. dworzec autobusowy powstanie w ramach projektu ”Niskoemisyjny Transport Miejski w Limanowej”. Koszt wyniesie 1 623 000 zł brutto, przy dofinansowaniu 929 000 zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 (RPO, WM), Oś Priorytetowa 4 Regionalna polityka energetyczna, Działanie 4.5 Niskoemisyjny transport miejski, Poddziałanie 4.5.2 Niskoemisyjny transport miejski- spr, z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego” – czytamy na stronie Urzędu Miasta Limanowa.

fot. UM Limanowa

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.