W lasach Beskidu Sądeckiego Niskiego i Wyspowego wyznaczono miejsca do spania. Zobacz gdzie!

Maj 2021 to pierwszy miesiąc funkcjonowania w całej Polsce programu „zanocuj w lesie”.  Nadleśnictwa w naszym regionie wydzieliły na swoim terenie obszary udostępnione do biwakowania, gdzie miłośnicy bushcraftu i survivalu mogą uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach.

Jeśli planujemy nocleg nie dłuższy niż dwie noce z rzędu, a grupa, z którą nocujemy nie liczy więcej niż 9 osób, nie ma konieczności zgłaszania pobytu w lesie. Nocleg grupy liczniejszej niż 9 osób lub dłuższy niż dwie noce należy zgłosić mailowo na adres danego nadleśnictwa, przynajmniej dwa dni robocze przed noclegiem. W każdym nadleśnictwie wyznaczony jest koordynator projektu, do którego namiary znajdziemy na stronach internetowych nadleśnictw .

Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji i do odpoczynku na łonie natury – mówił wczoraj minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka podczas briefingu prasowego promującego akcję.

Jednocześnie prosił wszystkich korzystających z wydzielonych przez Lasy Państwowe obszarów, by stosowali się do regulaminu, nie zostawiali śmieci,  informowali leśniczych o chęci zanocowania i zachowywali zasady bezpieczeństwa, przede wszystkim przeciwpożarowe.

Poniżej mapki  z miejscami wyznaczonymi do nocowania w lasach w naszym regionie. Mapę ogólnopolską znajdziesz TUTAJ.

 

 

  • Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie Łosie: Karol Gutowski, [email protected]
  • Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie Piwniczna: Michał Wacławek, [email protected], +48 18 44 95 938 (preferowany kontakt mailowy)
  • Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie Nawojowa: Przemysław Nosal, adres e-mail: [email protected]
  • Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie Limanowa – tel.: +48 18 337 22 18 wew. 21, e-mail: [email protected]
  • Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie  Gorlice: [email protected]
  • Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie Stary Sącz[email protected]
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.