W Dolinę Popradu zjadą kultowe auta z całej Polski. Szykuje się beskidzka eskapada ku pamięci kurierów

W Dolinę Popradu zjadą kultowe auta z całej Polski. Szykuje się beskidzka eskapada ku pamięci kurierów

Po kilkuletniej przerwie, miłośnicy turystyki w duchu starej motoryzacji wracają na polskie drogi. Tej jesieni – w dniach 7-9 października 2022 roku odbędzie się Wielka Beskidzka Eskapada aut kultowych i zabytkowych.

Już prawie 20 lat miłośnicy zabytkowych aut z lat 60, 70 , a bywa, ze i starszych, przemierzają urokliwe Beskidy w poszukiwaniu pięknych krajobrazów i nieodkrytych historii.

Motywem przewodnim działania Europejskiej Asocjacji Automobilerów jest przypominanie ważnych rocznic z historii. W 2010 byliśmy pod Grunwaldem, w 2016 podróżowaliśmy szlakiem piastowskich źródeł Polski, a w  2018  uczciliśmy 100 – lecie niepodległości, przejeżdżając 3200 km wzdłuż granic Polski. Klub ma też tytuł drużynowego mistrza Polski w Mistrzostwach Polski Pojazdów Zabytkowych. W tym roku stowarzyszenie EAA zawita do Doliny Popradu, a hasło przewodnie to „historia kurierów beskidzkich”. Impreza organizowana przy współpracy z krakowskim Muzeum AK, zgromadzi kilkadziesiąt pojazdów z różnych czasów. Udział zapowiedzieli także koledzy z bratniego Stowarzyszenia Galicya z Nowego Sącza – tłumaczy Jacek Borzęcki, prezes EAA.

Organizatorzy liczą na odzew ze strony miejscowych regionalistów i miłośników historii lokalnej od Rytra po Pwiniczną i Muszynę, tak by przygotowywany program był jeszcze bardziej interesujący, a wspomnienia warte zapisania w klubowej kronice.

Warto wiedzieć:

,,Wyprodukowali” ekołąkę z kwiatów. Można usiąść i podziwiać

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.