W Bobowej stanęła nowoczesna i prosta w obsłudze stacja do ładowania ,,elektryków”

W Bobowej stanęła nowoczesna i prosta w obsłudze stacja do ładowania ,,elektryków”

Łatwa w obsłudze, bezpieczna i szczególnie oczekiwana przez kierowców pojazdów elektrycznych stacja ładowania zawitała w Bobowej. Znaleźć ją można na terenie kompleksu rekreacyjno-sportowego przy ul. Zielonej. Tą stację firmy Eway wyróżnia nowoczesne rozwiązanie płatności za naładowanie pojazdu. Po raz pierwszy w Europie zastosowano przy niej system zapłaty bez fizycznego terminala płatniczego. Jak zatem uregulować płatność za usługę?

Unia Europejska pracuje nad regulacjami dotyczącymi samochodów spalinowych, a w Polsce rośnie liczba posiadaczy ich elektrycznych wersji. W modernizację tę aktywnie włącza się również gmina Bobowa, która za jeden ze swoich celów stawia sobie rozwój zielonego transportu a przy tym wzrost komfortu podróży.

-Od kilku lat obserwujemy coraz większe zainteresowanie alternatywnymi dla aut spalinowych sposobami poruszania się na terenie naszej Gminy. Taką alternatywą stają się coraz popularniejsze auta elektryczne, dlatego udostępniamy ich właścicielom stację ładowania. Wraz z rozwojem zielonej infrastruktury nasz pozytywny wpływ na środowisko będzie rósł, a co się z tym wiąże – przełoży się to na jakość powietrza w Gminie i zdrowie mieszkańców – mówi Wacław Ligęza, burmistrz Bobowej.

Stacja ładowania Eway opracowana jest przez inżynierów Politechniki Warszawskiej. Została wyposażona w kable do ładowania posiadające wtyczkę Type 2. Równocześnie zaprojektowanie jej w typie AC, czyli wolnego ładowania, mniej obciąża baterię samochodu elektrycznego. Sam proces ładowania jak i płatności za usługę nie jest skomplikowany oraz nie wymaga posiadania jakichkolwiek dodatkowych aplikacji. Po podłączeniu samochodu do stacji kierowca musi zbliżyć do ekranu stacji kartę płatniczą bądź wykorzystywany jej nośnik, a następnie naładować pojazd.

Koszt 1kW wynosi 1,96 złotych.

Gmina Bobowa zaprasza wszystkich kierowców do przetestowania nowego nabytku przy ul. Zielonej.

 

fot. pixabay

źródło: naszabobowa.pl

Czytaj też: Paweł Szczygieł odwołany z funkcji dyrektora Lasów Państwowych w Krakowie

Reklama