W Barcicach płonął komin

W Barcicach płonął komin

W jednym z budynków w miejscowości Barcice doszło do pożaru. Przyczyną było zapalenie się substancji smolistej oraz sadzy w przewodzie kominowym budynku. Strażacy długo walczyli z ogniem.

W sobotę około godz. 15 w Barcicach doszło do pożaru, którego przyczyną było zajęcie się sadzy w przewodzie kominowym budynku. Zanim straż pożarna pojawiła się na miejscu, udało się wygasić piec co być może uratowało budynek.

Przybyli na miejsce strażacy JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Barcice próbowali ugasić pożar przy pomocy gaśnic proszkowych. Działania te nie przyniosły jednak rezultatów dlatego podjęli kolejną-udaną tym razem próbę ugaszenia pożaru poprzez podanie piany gaśniczej do przewodu kominowego. Sprawdzono również ściany kominowe przy pomocy kamery termowizyjnej oraz obito go kulą kominiarską.

To już kolejny tego typu przypadek w ostatnim czasie. Dzień wcześniej- 12 stycznia pożar sadzy gaszono w Marcinkowicach, Lipnicy Wielkiej, Nowym Sączu na ulicy Podgórskiej oraz w Krynicy Zdroju na ulicy Kraszewskiego.

fot: PSP Nowy Sącz

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.