Uważajcie na przewody gazowe

Tegoroczna mroźna, aura sprzyja pożarom wynikającym z konieczności ogrzewania pomieszczeń, zaś wadliwe instalacje mogą niestety doprowadzić do nieszczęścia. Tak jak w Krasnem Potockiem …

26 stycznia, około godz. 11 strażacy z Nowego Sącza, Krasnego Potockiego, Klęczan i Niskowej zostali wysłani do gaszenia pożaru, który wybuchł w drewnianym budynku mieszkalnym, stojącym w pobliżu głównej drogi. Choć właścicielka posesji usiłowała sama zakręcić butlę z gazem znajdującą się w kuchni, niestety jej wysiłki zakończyły się jedynie poparzeniem ręki.

Strażacy podjęli akcję ratowniczą w trudnych warunkach ponieważ dojazd do posesji był niemożliwy. Ze względu na stromą, nieutwardzoną i zaśnieżoną drogę możliwe było jedynie wykorzystanie lekkiego zastępu rozpoznawczo – ratowniczego z JRG nr 1 w Nowym Sączu z dodatkowo założonymi łańcuchami śnieżnymi. Dlatego też do miejsca pożaru dojechał tylko samochód OSP Krasne Potockie oraz lekki samochód rozpoznawczo – ratowniczy z JRG nr 1 w Nowym Sączu. Pozostałe samochody strażackie pozostały na drodze głównej. 

Na szczęście, tym razem, obyło się bez ofiar. Poparzona kobieta została dowieziona przez strażaków na drogę główną, gdzie dojechała karetka pogotowia. Działania ratowniczo- gaśnicze trwały prawie trzy godziny, zaś sam pożar prawdopodobnie powstał  w wyniku rozszczelnienia się przewodu gazowego łączącego butlę gazową z kuchenką.

Źródło i fot. KM PSP Nowy Sącz

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.