Uwaga! Woda w gminie Chełmiec z groźnymi bakteriami

Jak informuje Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Chełmcu, w punkcie poboru wody w Marcinkowicach wykryto wczoraj bakterie grupy coli. Woda nie jest zdatna do spożycia. Można jej używać tylko do prac porządkowych, czy działań przeciwpożarowych. 

Ujęcie zaopatruje w wodę mieszkańców następujących miejscowości: Wielogłowy, Wielopole, Dąbrowa, Chełmiec, Klimkówka, Ubiad, Naściszowa, Januszowa, Kurów, Chomranice, Klęczany, Marcinkowice, Rdziostów, Trzetrzewina, Biczyce Górne, Wola Marcinkowska, Krasne Potockie, Wola Kurowska.

Obecnie trwają czynności związane z uzdatnieniem. Sieć jest chlorowana w celu dezynfekcji.

Mieszkańcy mogą korzystać z wody do spożycia z beczkowozów ustawionych obok szkoły w Rdziostowie i ośrodka zdrowia w Wielogłowach. W weekend będzie dostępna w poszczególnych miejscowościach zgodnie z harmonogramem, który zostanie zamieszczony na stronie internetowej gminy Chełmiec.

fot. ilustr. pixabay

PUMA

2 comments

  1. WKURZONY MIESZKANIEC 8 czerwca, 2019 at 08:12 Odpowiedz

    Panie Stawiarski dlaczego we wsi Klimkówka notorycznie występuje brak wody ??? Nie było jej nawet podczas świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Od kilku lat tłumaczy pan, że nastąpiła awaria pompy. Ile jeszcze lat będziemy tego słuchać !!!! Dlaczego stara pompa nie jest wymieniona !!!! Co stało się z pieniędzmi, które gmina otrzymała na nowy wodociąg ? Tanim kosztem zrobił pan wodociąg ale niezgodnie z prawem budowlanym przez co mieszkańcy nowych domów nie mogą otrzymać odbioru zakończenia budowy, na które otrzymali od pana zezwolenie na budowę. Nie zostały zapewnione podstawowe warunki bytu mieszkańcom bo pan wolał wybudować basen i inne zbędne inwestycje, żeby pokazać jak gmina prężnie działa. Być może potrzebna jest tu kontrola prokuratury by wyjaśnić pana działalność. ILE JESZCZE LAT MIESZKAŃCY BĘDĄ ŻYĆ JAK W EPOCE KAMIENIA ŁUPANEGO ?????!!!!!!!!

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.