UWAGA! W niedzielę historyczne odsłonięcie pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego

W najbliższą niedzielę (28 października) odbędą się w Nowym Sączu uroczystości związane z odsłonięciem pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Przysięgą Związku Strzeleckiego „Strzelec” OSW. 

WSB2020

Program: 

12.15 – Msza Święta w Kościele p.w. Św. Kazimierza w Nowym Sączu

13.00 – Formowanie kolumny marszowej

13.10 – Przemarsz ulicami Długosza, Mickiewicza, Al. Wolności

13.40 – Uroczyste odsłonięcie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego (przy ul. Aleje Wolności, niedaleko Miejskiego Ośrodka Kultury)

-- uroczysta Przysięga Strzelecka Związku Strzeleckiego „Strzelec” OSW.

 

Jak informuje biuro prasowe UM, w związku z uroczystościami niektóre ulice w centrum Nowego Sącza będą tymczasowo wyłączone z ruchu. 

Na czas przemarszu uczestników mszy św., w godz. od 13.00 do ok. 13.40 - nastąpi wyłączenie z ruchu ul. Długosza (odcinek od ul. Kościuszki do ul. Mickiewicza), ul. Mickiewicza (odcinek od ul. Długosza do Al. Wolności), Al. Wolności (odcinek od ul. Mickiewicza do ul. Żeromskiego).

Od godz. 13.40 do ok. 14.30 - w związku z uroczystym odsłonięciem pomnika Józefa Piłsudskiego i przysięgą Związku Strzeleckiego "Strzelec" - zamknięte będą Al. Wolności (odcinek od ul. Grodzkiej do ul. Staszica, w tym ulice dojazdowe).

Powodem czasowego wstrzymania ruchu w centrum miasta jest też Sądecki Bieg Niepodległości. Z tego powodu od ok. godz. 14.50 do 15.35  nastąpi wyłączenie z ruchu  Al. Wolności (od ul. Staszica w kierunku dworca PKP), ul. Grodzkiej, ul. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich, ul. Zygmuntowskiej i Al. Batorego (od ul. Zygmuntowskiej w kierunku Rynku).

- Kierowców prosimy o dostosowanie się do zamiennej organizacji ruchu i przepraszamy za utrudnienia - informuje dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Grzegorz Mirek.

Informacje o zmianach kursowania autobusów będą dostępne na http://www.mpk.nowysacz.pl/

 

 

MAGIK MAŁA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.