Uwaga! Przed nami opady śniegu i oblodzenie

Uważajcie na siebie! Wygląda na to, że zima jeszcze nie odpuszcza. Synoptycy prognozują, że w nocy w naszym regionie wystąpić mogą opady śniegu, a także oblodzenie.

wsb3

Wieczorem mokra po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem nawierzchnia dróg i chodników zacznie zamarzać. Na termometrach zobaczymy od -5°C do -2°C, a temperatura minimalna gruntu wyniesie od -5°C do -2°C.

Ostrzeżenie dotyczące oblodzenia, wydane przez Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, obowiązuje dziś od godziny 20:00 do jutra do godziny 8:00 (30 marca). Dotyczy Nowego Sącza, Tarnowa, Krakowa oraz powiatów: nowosądeckiego, gorlickiego, limanowskiego, bocheńskiego, brzeskiego, chrzanowskiego, dąbrowskiego, krakowskiego, miechowskiego, myślenickiego, nowotarskiego, olkuskiego, oświęcimskiego, proszowickiego, suskiego, tarnowskiego, tatrzańskiego, wadowickiego i wielickiego.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%.

Synoptycy przewidują także opady śniegu w Nowym Sączu oraz powiatach: nowosądeckim, limanowskim, gorlickim, myślenickim, nowotarskim, suskim i tatrzańskim, które w sumie wyniosą od 5 do 10 centymetrów.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 85%, a ostrzeżenie meteorologiczne tego dotyczące obowiązuje od dziś od godziny 22:00 do jutra do godziny 8:00 (30 marca).

Jeśli prognozy się sprawdzą, to przymrozki towarzyszyć nam będą do czwartku (2 kwietnia). Temperatura minimalna wyniesie od -8°C do -5°C, a przy gruncie od -9°C do -6°C.

fot. ilustr. pixabay

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]