Uwaga! Nadciąga silny wiatr – podmuchy nawet do 90 km/h

Uwaga! Nadciąga silny wiatr – podmuchy nawet do 90 km/h

wiatr

Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem, który pojawi się dziś w naszym regionie. W niektórych miejscach podmuchy osiągną nawet 90 km/h. Wydano ostrzeżenie meteorologiczne.

Już wczoraj większość właścicieli telefonów komórkowych w naszym regionie otrzymała ,,alert RCB”, za pośrednictwem którego ostrzegano o wietrze. ,,Możliwe utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz wolno stojące rzeczy” – można było przeczytać w komunikacie przesłanym za pomocą wiadomości SMS.

Jeśli prognozy się sprawdzą, wiatr będzie mieć dziś średnią prędkość od 35 km/h do 45 km/h. W niektórych miejscach pojawią się też porywy o prędkości do 90 km/h. Będzie to wiatr zachodni, po południu skręcający na północno zachodni.

Ostrzeżenie wydane przez Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie obowiązywać będzie dziś od godziny 10:00 do 19:00 (17 stycznia). Dotyczy Nowego Sącza oraz powiatów: nowosądeckiego, limanowskiego, myślenickiego, oświęcimskiego, nowotarskiego, suskiego, tatrzańskiego i wadowickiego.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%.

fot. ilustr.: pixabay

Czytaj też: Prąd. Gdzie tym razem zaplanowano wyłączenia?

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.