Uwaga! Kładka nad Kamienicą przy moście 700-lecia nieczynna

Tak zwany wiszący most dla pieszych nad rzeką Kamienicą, stanowiący najszybsze połączenie pomiędzy ulica Kilińskiego i Nadbrzeżną w Nowym Sączu od dziś jest zamknięty.

Renault2

Kładka znajduje się w pobliżu mostu 700-lecia, a także basenu i hali sportowej MOSiR.

Jak informuje Urząd Miasta, zamknięcie przejścia związane jest z budową ścieżki pieszo-biegowo-rowerowej wzdłuż Kamienicy. W ramach prac wyremontowana zostanie także ta chętnie uczęszczana kładka. Przejście będzie wyłączone z ruchu przez miesiąc.

- Konstrukcja mostu wiszącego zostanie dokładnie taka sama, jak jest. Remont obejmuje oczyszczenie oraz otynkowane filarów żelbetowych, wymianę bali drewnianych znajdujących się na przejściu kładki, oczyszczenie lin i balustrad z jednoczesnym zabezpieczeniem antykorozyjnym. W ramach tego przedsięwzięcia przewiduje się doprowadzenie do kładki ciągu biegowego i ścieżki rowerowej, natomiast sama kładka będzie dostępna tylko dla ruchu pieszego - informuje Monika Zagórowska z biura prasowego UM.

fot. Google Street View

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.