Uwaga kierowcy! nowe ograniczenia prędkości i zmiany w organizacji ruchu!

Jak co roku w czasie listopadowych świąt kierowcy i piesi powinni przygotować się na trudności i na zmiany związane z przemieszczaniem się w pobliżu cmentarzy. W dniach od 31 października do 3 listopada obowiązywać będą czasowe zmiany organizacji ruchu w rejonie pięciu sądeckich cmentarzy.

wsb3

- By zminimalizować skutki powstałych utrudnień, upłynnić ruch oraz zapewnić bezpieczny dojazd, sądeccy policjanci będą w tych miejscach kierować ruchem, jak również informować o występujących utrudnieniach drogowych czy możliwości dojazdu do parkingu - informuje sierż. Monika Mordarska z biura prasowego sądeckiej komendy policji.

Główna zmiana organizacyjna w rejonie cmentarzy polegać będzie na ograniczeniu prędkości pojazdów do 30 km/h i zamontowaniu tablic informujących o wzmożonym ruchu pieszych.

Ponadto przy ulicy Lwowskiej (cmentarz na osiedlu Gołąbkowice) zabronione będzie zatrzymywanie pojazdów na wysokości cmentarza, a parkowanie będzie dozwolone po jednej stronie ulicy Lwowskiej (po stronie cmentarza), oraz  na parkingu pod cmentarzem. Udostępniony będzie również pobliski parking galerii handlowej.

W przypadku cmentarza komunalnego, ulica Rejtana i ulica Husarska objęte zostaną zakazem zatrzymywania. Pojazdy będzie można zaparkować na wyznaczonym parkingu wzdłuż ulicy Rejtana (obok cmentarza), po lewej stronie ulicy Śniadeckich i Pierackiego oraz na parkingu przy ulicy Pierackiego. Udostępniony zostanie również parking przy zespole szkół i centrum handlowym.

Zabronione będzie także zatrzymywanie pojazdów na wysokości cmentarza przy ulicy Nawojowskiej, oraz na odcinku od ulicy Krętej do ulicy Bora Komorowskiego.  Na ulicy Dąbrowskiej wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu (od ulicy Nawojowskiej do ulicy Bolesława Prusa). Parkowanie będzie natomiast dozwolone po jednej stronie ulicy Dąbrowskiej i na znajdujących się w tym rejonie parkingach w rejonie świątyni i cmentarza.

W rejonie cmentarza w Biegonicach zabronione będzie zatrzymywanie pojazdów po prawej stronie od ulicy Biegonickiej w kierunku centrum. Parkowanie pojazdów będzie możliwe po stronie cmentarza na ulicy Węgierskiej, na parkingu przy kaplicy oraz na ulicach przylegających do cmentarza.

Zakaz zatrzymywania pojazdów będzie obowiązywał również po jednej stronie ulicy św. Heleny (cmentarz osiedla Helena), jak również po jednej stronie ulicy Starowiejskiej. Parkowanie pojazdów będzie dozwolone na ulicy Starowiejskiej od strony cmentarza, jak również na ulicy św. Heleny, Jesionowej i Pastwiska.

Uwaga! Remont drogi Trzetrzewina - Podrzecze

HUZAR

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.