Młodzi piłkarze z UKS Dunajec w pierwszej dziesiątce ogólnopolskiego turnieju!

64 najlepsze dziecięce drużyny piłkarskie z całej Polski rywalizowały w XVII Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.  Najwyższą, 7 lokatę spośród wszystkich drużyn z Małopolski, zajęli podopieczni trenera Rafała Smolenia z nowosądeckiego Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Dunajec, należący do kategorii 10 – latków.

Po uroczystym otwarciu przy stadionie PGE Narodowym, które odbyło się 29 kwietnia, najzdolniejsi piłkarze i piłkarki ze wszystkich województw przez dwa dni walczyli na boiskach Legii oraz Agrykoli Warszawa o awans do Wielkiego Finału. W finale ogólnopolskim uczestniczyły 4 drużyny z województwa małopolskiego, z których najwyższe miejsce zajęła drużyna chłopców MUKS Dunajec Nowy Sącz.

– Jestem bardzo zadowolony ze swoich chłopców. Siódme miejsce w Polsce na tym Turnieju to jest ogromny sukces – mówi Rafał Smoleń, trener MUKS Dunajec Nowy Sącz . – Cieszę się, że mogliśmy zagrać w tym Finale Ogólnopolskim, przyjechać do Warszawy, przeżyć piękne chwile. Jestem szczęśliwy, że mogę tu być, bo to było moim marzeniem – odwiedzić PGE Narodowy i dać możliwość chłopcom gry w tym Turnieju.

Rafał Smoleń na co dzień trenuje grupę 20 chłopców. Do Warszawy mógł zabrać 10 młodych piłkarzy.

Mam bardzo uzdolnionych zawodników – mówi trener. – Jestem z nich dumny tym bardziej, że konkurencja była naprawdę silna.

Celem turnieju jest  popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży.

Taka impreza pokazuje, że piłka i rywalizacja to są pozytywne emocje i staramy się zaszczepić wśród naszych dzieci uprawianie sportu, bo wychowanie w duchu aktywności fizycznej jest absolutnie potrzebne – przekonuje Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Turniej stanowi także okazję, do przyjrzenia się młodym zawodnikom pod kątem przyszłej młodzieżowej kadry Polski oraz możliwość kontaktu młodych zawodników z profesjonalną piłką nożną.

Zwycięzcy tegorocznej edycji:

  • Chłopcy – 10 lat – drużyna UKS Irzyki (woj. małopolskie)
  • Chłopcy – 12 lat – drużyna SP 45 Wrocław (woj. dolnośląskie)
  • Dziewczęta – 10 lat – KKS Katowice (woj. śląskie)
  • Dziewczęta – 12 lat UKS Ząbkovia Ząbki (woj. mazowieckie)

Na zwycięskie drużyny czeka teraz nagroda główna, czyli mecz Polska-Rumunia w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata, 10 czerwca w Warszawie

fot. MUKS Dunajec

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.