Ukradł 13 gołębi wartych 14 tysięcy. Trzy ptaki nosił w plecaku

Ukradł 13 gołębi wartych 14 tysięcy. Trzy ptaki nosił w plecaku

gołębie pocztowe

Policjanci przyjechali do awanturujących się obok przystanku autobusowego mężczyzn. Okazało się, że powodem kłótni była kradzież gołębi. Co ciekawe, złodziej trzy skradzione ptaki miał przy sobie w plecaku, a resztę na swojej posesji. Gołębie były warte łącznie 14 tysięcy złotych.

 Do zdarzenia doszło 13 października. Sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze w rejonie jednego z przystanków autobusowych w Nowym Sączu.

– Policjanci po przybyciu we wskazane miejsce zastali 66-latka, który zarzucał 43-latkowi kradzież. Młodszy z mężczyzn miał wcześnie rano zakraść się do gołębnika i zabrać stamtąd gołębie należące do hodowcy. W jego plecaku mundurowi znaleźli 3 ptaki. Numery na ich obrączkach zgadzały się z dokumentacją, którą przedstawił funkcjonariuszom właściciel gołębi – relacjonuje Aneta Izworska z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

43-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. Policjanci przeszukali także posesję podejrzanego i znaleźli tam 10 kolejnych gołębi, które należały do 66-latka. Okazało się, że 12 i 13 października mieszkaniec gminy Nawojowa trzykrotnie zakradł się do gołębnika pokrzywdzonego i łącznie ukradł 13 gołębi pocztowych wartych 14 tysięcy złotych.

,,Złodziej usłyszał od policjantów trzy zarzuty kradzieży – za popełnione przestępstwa grozi do 5 lat więzienia, ale w tym przypadku sąd może orzec wyższy wymiar kary z uwagi na to, że mężczyzna dopuścił się ich w krótkich odstępach czasu, wykorzystując taką samą sposobność” – dodaje Aneta Izworska z KMP.

Czytaj także: Dźwigali ludzi wysoko w górę. Wszystko dla małej dziewczynki…

Fot. ilustr. pixabay. com
Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama