Udało się! Wybudowali pomnik, który ratuje życie

Udało się zebrać aż 127 310 zł na respirator dla limanowskiego szpitala. Resztę kwoty dołoży lecznica. Inicjatorami zbiórki byli księża i mieszkańcy parafii pw. Świętego Antoniego Opata w Męcinie. W ten sposób chcieli okazać szacunek wieloletniemu proboszczowi, ks. kanonikowi Antoniemu Pisiowi, który zmarł w październiku.

,,Jesteśmy głęboko przekonani, że zakup respiratora wraz z kardiomonitorem będzie godnym “pomnikiem”, ku pamięci księdza Antoniego Pisia i przyczyni się do podniesienia standardu opieki medycznej w Szpitalu Powiatowym w Limanowej, z korzyścią dla całej lokalnej społeczności. Z całego serca – Bóg Wam Zapłać” – podziękowali na oficjalnej stronie parafii księża z parafii Męcina, w tym założyciel zbiórki – ks. Michał Duch.

Ksiądz Antoni Piś zmarł 16 października w wieku 63 lat. Kapłan dwa razy od początku pandemii przebywał na kwarantannie, jednak finalnie w obu przypadkach okazało się, że nie był zakażony. Początkiem października duchownego poddano kolejnemu testowi. Tym razem stwierdzono u niego COVID-19. Proboszcz najpierw trafił do szpitala w Limanowej, a później do krakowskiej placówki. Około dwa tygodnie był podłączony do respiratora. Jego stan zdrowia był ciężki. Zmarł w 38 roku kapłaństwa. Od 2007 roku był proboszczem parafii w Męcinie.

Jak wspominają parafianie, ksiądz Antoni Piś był osobą niezwykle skromną i pełną entuzjazmu dla wszelkich inicjatyw pomocowych, dlatego, aby uczcić jego pamięć, chcieli wybudować ,,pomnik”, który będzie ratował ludzkie życia. Udało się!

O zbiórce pisaliśmy —>TUTAJ.

Fot. zrzutka.pl/Parafia Męcina

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.