Uciekał skuterem przed policjantami. Ma sporo na sumieniu

Uciekał skuterem przed policjantami. Ma sporo na sumieniu

radiowóz, noc. Świniarsko, trzy potrącone dziewczynki

Nie zatrzymał się do kontroli, nie miał uprawnień do kierowania, a jego skuter nie był dopuszczony do ruchu. Jednak to nie wszystko, za co odpowie 18-letni mieszkaniec gminy Piwniczna-Zdrój. Młody mężczyzna został zatrzymany 29 października.

Kiedy w piątek policjanci z Piwnicznej-Zdroju patrolowali miasto, około godziny 19:00 zauważyli w okolicy stacji paliw skuter bez tablic rejestracyjnych. Co więcej, siedzący na nim pasażer nie miał kasku ochronnego. Funkcjonariusze chcieli zatrzymać pojazd do kontroli drogowej, ale na ich widok kierowca skutera ruszył i uciekł z parkingu. Mężczyzna zignorował policyjne sygnały świetlne i dźwiękowe.

– Najpierw jechał w kierunku centrum, potem nagle zawrócił, przejechał pod prąd przez teren stacji paliw i udał się w stronę Rytra. Kiedy kierujący zjechał z jezdni stracił równowagę, pojazd otarł się o barierę energochłonną, a następnie przewrócił się. Nie mogąc kontynuować dalszej jazdy, kierujący i jego pasażer zaczęli uciekać pieszo, ale bardzo szybko zostali zatrzymani przez policjantów – relacjonuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Funkcjonariusze wylegitymowali kierowcę. Był to 18-letni mieszkaniec gminy Piwniczna-Zdrój. Jak się okazało, mężczyzna nie tylko nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, ale też skuter, którym jechał, nie był ubezpieczony ani zarejestrowany. Co więcej, policjanci, przeszukując ubranie 18-latka, znaleźli słoik z brunatnym suszem roślinnym. Badanie trzeźwości wykazało, że młody mężczyzna nie ma w organizmie alkoholu, jednak w szpitalu pobrano od niego krew do badań.

– Mężczyzna już usłyszał zarzuty posiadania narkotyków oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej, a dodatkowo odpowie za kierowanie bez uprawnień pojazdem niedopuszczonym do ruchu, spowodowanie kolizji i inne wykroczenia drogowe, których dopuścił się podczas ucieczki. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia – informuje Aneta Izworska.

Konsekwencje poniesie też pasażer skutera. Odpowie za jazdę bez kasku oraz niestosowanie się do poleceń policjantów.

fot. KMP w Nowym Sączu

Czytaj też: Uwaga kierowcy. Zamknięta droga w Grybowie

Share on twitter
Share on facebook