Rupniów: uciekał przed policją i wjechał do rowu

19-latek jadący samochodem osobowym marki Seat Leon nie zatrzymał się do kontroli policyjnej. Nie zwracał również uwagi na jadący za nim, na sygnale radiowóz. Próbował uciec, jednak stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. 

Renault2

Do zdarzenia doszło w nocy (12 marca) w miejscowości Rupniów na Limanowszyźnie. Mężczyzna pożyczył samochód od kolegi.

- Pościg nie trwał długo, gdyż 19-latek na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu i doprowadził do wywrócenia się pojazdu. Na szczęście kierujący i podróżujący z nim pasażer nie doznali obrażeń. Policjanci ustalili, że mężczyzna był trzeźwy, a uciekał ponieważ nie posiada uprawnień do kierowania - informuje Jolanta Mól z KPP w Limanowej.

Chłopak odpowie przed sądem za spowodowanie kolizji drogowej oraz za niezatrzymanie się do kontroli. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Również właściciel pojazdu został ukarany za dopuszczenie do kierowania pojazdem osobę bez uprawnień.

Fot. KPP Limanowa

PUMA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.