U-Rodziny w Muszynie. Największa polska konferencja biznesowa firm rodzinnych

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w Polsce działa ponad dwa miliony firm rodzinnych, które zatrudniają osiem milionów ludzi. Niektóre z nich to przedsiębiorstwa kameralne, inne – to giganty z załogami liczącymi tysiące pracowników. W pierwszych dniach października przedstawiciele firm rodzinnych z całej Polski przyjadą do Muszyny, gdzie odbędzie się największa w Polsce konferencja biznesowa dla przedsiębiorców rodzinnych  – Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych  U-Rodziny. W tym roku wydarzenie wraca do formuły stacjonarnej. 

Tegoroczna – 14. edycja zjazdu została opatrzona hasłem „scenariusze przyszłości”. Debaty i panele dyskusyjne poświęcone będą poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: „jaką rzeczywistość biznesową zbudują polskie firmy rodzinne?”.

Przedsiębiorcy wspólnie z ekspertami, doradcami i wykładowcami akademickimi zastanowią się, jak w obecnych warunkach gospodarczych, społecznych i demograficznych firmy rodzinne mogą zapewnić trwałość i dalszy rozwój biznesu. Tegoroczny program merytoryczny wydarzenia ma na celu spojrzenie w przyszłość, a nie omawianie skutków pandemii, problemów związanych z zamknięciem dużej części gospodarki oraz kryzysu ekonomicznego spowodowanego przez COVID-19″ – informują organizatorzy ze Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych.

Przedsiębiorców, którzy przyjadą do Muszny na 14. U-RODZINY czekają dwa dni konferencji biznesowej, 4 merytoryczne debaty, wystąpienie motywacyjne Marka Kamińskiego,  warsztaty rozwojowe, a także networking w formie biznes – miksera. Kulminacją wydarzenia będzie uroczysta kolacja i wieczór kulturalny. Dla osób, które nie będą mogły pojawić się osobiście, przewidziana jest transmisja online. 

Swoim doświadczeniem z uczestnikami wydarzenia podzielą się: prof. Krzysztof Pawłowski (Wyższa Szkoła Biznesu w Nowym Sączu), prof. Andrzej Blikle, Marek Kamiński (podróżnik, zdobywca biegunów), Ryszard Florek (FAKRO), Artur Czepczyński (Czepczyński Family Foundation), Jerzy Pietrucha (Grupa Pietrucha), Przemysław Mitraszewski (LPP S.A.), Karol Szmich (Delia Cosmetics), dr Małgorzata Bonikowska (Ośrodek ThinkTank), Piotr Trudnowski (Klub Jagielloński) i wielu innych.

Szczegóły i rejestracja na: www.u-rodziny.pl

Organizację wydarzenia wsparło szereg instytucji i organizacji. Współgospodarzami są Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna oraz Samorząd Województwa Małopolskiego, patronami honorowymi – Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Burmistrz Muszyny – dr Jan Golba, Marszałek Województwa Małopolskiego – Witold Kozłowski oraz Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP.

Przedsiębiorców z całego kraju gościć będzie firma rodzinna Hotel Klimek**** SPA.

 

Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych (IFR) powstało w 2008 roku w Warszawie z inicjatywy osób, reprezentujących środowiska biznesu, akademickie oraz eksperckie. IFR jest największą i najstarszą organizacją reprezentującą środowisko firm rodzinnych, zrzeszającą około 500 przedsiębiorców z całej Polski, którzy reprezentują blisko 600 firm zatrudniających prawie 27 500 pracowników z obrotem ponad 7,5 mld. Misją Stowarzyszenia jest wspieranie wolności gospodarczej, państwa prawa i społeczeństwa obywatelskiego, którego filarem jest środowisko firm rodzinnych. Jednym z głównych celów jest integracja i wymiana doświadczeń środowiska, w tym promowanie filozofii oraz utrzymania dziedzictwa przedsiębiorczości w rękach kolejnych pokoleń. W Polsce około 36% wszystkich firm (828 tys. firm) zadeklarowało siebie jako firmy rodzinne, co stanowi 18% PKB (322 mld zł). Potencjalnie firmami rodzinnymi jest aż 92% (2,116 mln firm) co stanowi 67% PKB (1,2 bln zł). Więcej na: www.firmyrodzinne.pl

Czytaj też:

Koniec z drogimi połączeniami międzynarodowymi

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.