Tygodniowy raport. Szczepi się coraz mniej osób

Tygodniowy raport. Szczepi się coraz mniej osób

Osoba w maseczce ochronnej

W całej Polsce potwierdzono dotąd łącznie 5 741 739 przypadków zakażenia SARS-CoV-2, z czego 5 120 633 osoby wyzdrowiały, a 112 545 zmarło. W pełni zaszczepiły się do tej pory 22 245 134 osoby.

W mijającym właśnie tygodniu potwierdzono w Polsce łącznie 81 270 przypadków zakażenia koronawirusem, czyli około 25 tysięcy mniej niż tydzień wcześniej. Związany jest z tym m.in. spadająca liczba wykonywanych testów. W ciągu 7 ostatnich dni wykonano ich niemal 490 tysięcy, czyli o około 70 tysięcy mniej niż tydzień temu.

Z powodu COVID-19 zmarło 1 228 zakażonych osób. Prawie 30% z nich nie miało chorób współistniejących. Liczba nowych ozdrowieńców spadła niemal o połowę – z 210 947 w zeszłym tygodniu do 107 642 w obecnym. Znaczny spadek można zauważyć także w przypadku liczby wykonanych szczepień, których wykonano w sumie 167 964 (to około 90 tysięcy mniej niż w ubiegłym tygodniu).

Subregion sądecki (Nowy Sącz i powiaty: gorlicki, limanowski oraz nowosądecki)

W naszym regionie wykryto 207 zakażeń SARS-CoV-2 (o 77 mniej niż w zeszłym tygodniu). Liczba wykonanych testów spadła z 4 175 do 4 018. Odnotowano 11 zgonów spowodowanych chorobą COVID-19, czyli o 2 więcej niż tydzień wcześniej. Podobnie jak w skali całego kraju, liczba nowych ozdrowieńców zmalała ponad dwukrotnie – z 714 do 304. Jak można się domyślić, szczepień również było mniej – łącznie 1 993, czyli o niemal tysiąc mniej niż w ubiegłym tygodniu.

Na poniższych zestawieniach można zobaczyć podsumowane dane z całego tygodnia dla poszczególnych powiatów naszego regionu.

źródło: opracowanie własne na podstawie danych publikowanych przez Ministerstwo Zdrowia


Czytaj też:

Prąd. Gdzie planowane są wyłączenia w najbliższych dniach?

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.