Trzy sukcesy i porażki burmistrza Grybowa

Trzy sukcesy i porażki burmistrza Grybowa

Burmistrz Grybowa Paweł Fyda:

Sukcesy

To oczywiście inwestycje, a raczej zadania inwestycyjne, które są jednymi z elementów życia społecznego. Pomimo ciężkiego okresu roku ubiegłego, zgodnie z planem zakończone zostały prace dla dwóch poważnych zadań. Pierwsze z nich, to zadanie dotyczące rozbudowy mechaniczno – biologicznej oczyszczalni ścieków RÓWNIE dla miasta Grybów.

Drugie, to remont generalny zabytkowego budynku dawnego Kina Biała mieszczącego się przy ulicy Kościuszki w Grybowie. W roku poprzednim zakończony został pierwszy etap, czyli roboty budowlane. Dzięki tym pracom obiekt, w którym obecnie będzie się mieścić siedziba Miejskiego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji, zmienił się nie do poznania. Przed nami drugi etap, jakim jest wyposażenie obiektu w sprzęt kinotechniczny, oraz wyposażenie do kilku pracowni rękodzieła.

W roku bieżącym miasto Grybów przystąpi do zadania jakim jest rozbudowa Szkoły Podstawowej Nr 2 w Osiedlu Biała Wyżna w Grybowie wraz z budową sali gimnastycznej. Kolejne zadanie dotyczy zakupu budynku po byłym Liceum Ogólnokształcącym mieszczącym się w Rynku w Grybowie. Ważnym jest, że po wielu, wielu latach, budynek ten z powrotem wrócił w ręce miasta Grybów i zasilił zasób mienia komunalnego naszego miasta. W budżecie na rok 2021 zostało ujęte także zadanie inwestycyjne jakim jest budowa sieci wodociągowej i sieci kanalizacyjnej na terenie miasta Grybów.

Niepowodzenia

Zdecydowanie sytuacja, w której chyba wszyscy się znaleźliśmy. Mowa oczywiście o pandemii i ograniczeniach z tym związanymi. Pomimo najszczerszych chęci, wiele wydarzeń, sportowo – rekreacyjnych oraz kulturalnych musiało zostać odwołane. W roku ubiegłym odwołane zostały także wszystkie zebrania osiedlowe oraz wspólnotowe, w których udział biorą mieszkańcy. Odwołane zostały także wszystkie wydarzenia kulturalne, w tym także Dni Miasta pn. Jesień Grybowska. Niemniej jednak, pomimo ograniczeń, zorganizowana została wspaniała akcja szycia maseczek dla mieszkańców miasta Grybów.

Kolejnym niepowodzeniem minionego okresu jest ciągły brak pozytywnego rozstrzygnięcia postępowania przetargowego dotyczącego realizacji zadana związanego z wyposażeniem w sprzęt kinotechniczny i audiowizualny budynku Miejskiego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji, czyli dawnego Kina Biała w Grybowie. Proszę mi wierzyć, chciałbym, żeby było to jak najszybciej, i abyśmy mogli oddać zrewitalizowany obiekt do użytku publicznego. Przed nami kolejne postępowania przetargowe, które najprawdopodobniej zostaną ogłoszone w pierwszym tygodniu miesiąca czerwca.

(NS)

O sukcesach i porażkach w innych gminach przeczytasz w „Dobrym Tygodniku Sądeckim”:

 

Share on twitter
Share on facebook