Trwa ogólnopolska zbiórka na walkę z koronawirusem

Fundacja Siepomaga prowadzi zbiórkę na walkę z Covid-19. Uzyskane pieniądze pozwolą na wsparcie polskich szpitali w zakupie niezbędnych środków ochronnych i sprzętów medycznych. ,,Jesteśmy dobrej myśli, ale z doświadczenia wiemy, że dobre zakończenia nie piszą się same. Każdy z nas może być Potrzebującym” – piszą organizatorzy.  

wsb3

Zbiórka ruszyła 3 marca, a zebrana kwota przekroczyła dziś około godziny 14:00 3 miliony złotych i cały czas wzrasta.

,,Od kilku dni jesteśmy w stałym kontakcie z ośrodkami medycznymi, które piszą do nas na [email protected]. Wiadomości o brakach niestety spływają lawinowo…” – informowali dwa dni temu przedstawiciele Siepomaga.

Jak przekonują, najważniejsze jest, by maksymalnie spowolnić postęp pandemii, a więc zachowywać się z rozwagą i w miarę możliwości pozostawać w domach. Niestety każda godzina przynosi kolejne sygnały o brakach w szpitalach na terenie całego kraju.

Członkowie fundacji starają się pozyskać kontrahentów w Polsce oraz za granicą i zorganizować dostawy środków ochrony osobistej. 17 marca informowali o możliwości pozyskania 700 000 maseczek, 50 000 kombinezonów, 50 000 przyłbic, 500 000 jednorazowych rękawiczek. Koszt pierwszych zamówień wynosiłby około 5 milionów złotych.

,,Nie wiemy jeszcze, co przyniesie jutro, jednak jedno jest pewne – razem sprawiamy rzeczy niemożliwe i  razem jesteśmy w stanie przetrwać, by wyjść z opresji jeszcze silniejsi. Razem wielką mamy MOC!” – czytamy na stronie ogólnopolskiej zbiórki.

Pomóc można przez wpłatę choćby złotówki poprzez portal Siepomaga.pl – TUTAJ lub poprzez wysłanie SMS:

Na stronie da się także śledzić na bieżąco, jak rośnie zebrana kwota.

Jeśli ktoś nie jest w stanie wesprzeć zbiórki finansowo, może choćby udostępnić informację o niej.

Fundacja Siepomaga przeznacza też na pomoc szpitalom 5 mln zł, które zebrała w ramach akcji 1% podatku.

źródło: Siepomaga.pl

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]