Trwa nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza na 2023 rok

Trwa nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza na 2023 rok

Jeszcze tylko do 13 czerwca 2022 r. każdy mieszkaniec Nowego Sącza może zgłaszać projekty w ramach budżetu obywatelskiego Nowego Sącza na rok 2023.

Budżet obywatelski to proces współdecydowania mieszkańców o wydatkowaniu części budżetu miasta. Jest to jedna z form konsultacji społecznych dająca możliwość zgłaszania i zarazem promowania własnych pomysłów na rzecz mieszkańców. Bo to właśnie Wy mieszkańcy Nowego Sącza najlepiej wiecie jakie są najpilniejsze i najistotniejsze Wasze potrzeby.

Środki w budżecie obywatelskim  to pieniądze publiczne. Nie są to dodatkowe środki, lecz kwoty będące częścią budżetu gminy. Pula budżetu obywatelskiego w trwającej edycji wynosi 3 591 700 zł, w podziale na poszczególne osiedla.

Zgłaszane projekty muszą wpisywać się w zadania własne miasta i dotyczyć mogą remontów infrastruktury miejskiej tj. chodników, dróg, placów zabaw, boisk, budowy nowych innowacyjnych miejsc rekreacji czy może raczej organizacji przedsięwzięć pozainwestycyjnych o charakterze kulturalnym, sportowym, integracyjnym, edukacyjnym, ekologicznym.

Aby zgłosić projekt należy pobrać i wypełnić formularz, który dostępny jest na stronie www.bo.nowysacz.pl oraz w Biurze Aktywności Obywatelskiej Urzędu Miasta Nowego Sącza, ul. Jagiellońska 14, pok. 104. Wypełniony formularz w wersji papierowej wraz z wymaganymi załącznikami składa się na dzienniku podawczym Urzędu Miasta, w godzinach pracy Urzędu.

Formularz można również wypełnić w wersji elektronicznej za pośrednictwem strony www.bo.nowysacz.pl.

Pamiętajmy, że każdy projekt aby spełniał wymogi formalne musi mieć dołączoną listę poparcia, podpisaną minimum przez jednego mieszkańca Nowego Sącza (w przypadku złożenia formularza elektronicznie, należy dołączyć skan listy poparcia).

Szczegółowe informacje dotyczące budżetu obywatelskiego Nowego Sącza można uzyskać na stronie www.bo.nowysacz.pl lub w Biurze Aktywności Obywatelskiej Urzędu Miasta tel. 18 44 90 688, e-mail: [email protected].

W celu umożliwienia Mieszkańcom Nowego Sącza przygotowania jak najlepiej projektów, wyznaczeni pracownicy Urzędu Miasta czekają na Państwa pytania i wątpliwości od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu (tj. poniedziałek od 9.00-17.00, wtorek-piątek od godz. 7:30 do 15:30). Kontakt do wyznaczonych pracowników można znaleźć na stronie bo.nowysacz.pl w zakładce „O Budżecie – Pomoc urzędników”

Nabór projektów BO potrwa do 13 czerwca. Podanie ostatecznych wyników weryfikacji formalnej i merytorycznej nastąpi do 22 sierpnia br. Głosowanie nad propozycjami zgłoszonymi przez mieszkańców odbędzie się między 20 a 27 września. Wyniki zostaną ogłoszone 4 października br.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.