Rytro. Trening karate z wielkim mistrzem Kenyu Chinen

trening karate Shorin- ryu pod przewodnictwem mistrza Kenyu Chinen

W hali sportowej w Rytrze odbył się tradycyjny trening w stylu karate Shorin- ryu pod przewodnictwem mistrza Kenyu Chinen z Okinawy. W zajęciach udział wzięło blisko 200 osób.

Zanim rozpoczęto zajęcia odbyło się wręczenie certyfikatów na wyższe stopnie mistrzowskie karate – mówi współorganizator spotkania z wielkim karateką Tomasz Zając. – Było to pierwsze spotkanie po ścisłej pandemii od ponad roku. Warto przypomnieć, że mistrz był u nas w Rytrze na 20 – lecie powstania związku w Polsce. Teraz jest znowu, co jest dla nas wielkim zaszczytem. Przyjechał razem z żoną Musuka. Dni, które spędza z nami ma dość mocno zagospodarowane. W sobotę dwa treningi, ale również, pokaz kata przed Perłą Południa. Z tego wydarzenia będzie kręcony film dla japońskiej telewizji NHL.

Zanim mistrz Kenyu Chinen, prezydent World Oshukai Okinawa Shorin – Ryu Karate Do Kobudo Federation rozpoczął zajęcia powiedział:

Gratulacje z okazji 40 – lecia Tradycyjnego Okinawa Shorin Ryu Karate w Polsce. Droga do dzisiejszego jubileuszu była długa i żmudna. Wszyscy wspólnie pracowaliście wytrwale, w pocie czoła, aby osiągnąć taki rozwój. Karate jest częścią tradycyjnej kultury Okinawy i nie jest to zachowanie, którego priorytetem jest wygrana lub przegrana. Najważniejsza jest obrona. Wielu uważa samoobronę za konserwatywną formę treningu, ale tak nie jest. Tu zawarta jest głęboka filozofia, która przetrwała w tej tradycji, przekazana przez wielkich przodków karate z Okinawy. Kata zaczynają się od obrony i zawsze poruszamy się do przodu, nie cofamy się. Zawsze idziemy do przodu.

W niedzielę przeprowadzony zostanie trening oraz spotkanie z dziećmi, które trenują ten styl karate w Rytrze oraz Nowym Sączu. Udział zapowiedziało 50 adeptów karate Shorin- ryu.

 

Czytaj też:

Przeczesują lasy w okolicach Berestu. Szukają człowieka, który wypalił połowę papierosa i zniknął bez śladu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.