TOKAI COBEX POLSKA Z DIAMENTEM FORBESA

TOKAI COBEX POLSKA Z DIAMENTEM FORBESA

Firma Tokai COBEX Polska sięga po kolejne wyróżnienia. Przedsiębiorstwo zajęło pierwsze miejsce w rankingu Diamentów Forbesa, w województwie śląskim, wśród firm o przychodach powyżej 250 mln zł rocznie. Taki wynik to nie tylko powód do dumy, ale także dowód odpowiedniej strategii działalności przedsiębiorstwa.

Już po raz trzynasty Bisnode Polska, w porozumieniu z redakcją „Forbesa” przygotowała zestawienie najdynamiczniej rozwijających się polskich przedsiębiorstw. Firmy, które znalazły się na liście otrzymały tytuł Diament Forbesa 2021. Pośród nich pierwsze miejsce w województwie śląskim zajęła firma Tokai COBEX Polska (604 w kraju).

Nagroda jest wyjątkowa, ponieważ podkreśla znaczenie firmy na rynku krajowym i motywuje do dalszego rozwoju. – Każde wyróżnienie jakie otrzymujemy ogromnie nas cieszy i utwierdza w przekonaniu, że dobrze wykonujemy swoją pracę. Miejsce w rankingu Magazynu Forbes to bez wątpienia ukoronowanie naszego kierunku działań. Każdego dnia staramy się dostosować do potrzeb rynku oraz oczekiwań klientów – wyjaśnia Andrzej Hotloś, Prezes Zarządu Tokai COBEX Polska. Tytuł Diament Forbesa 2021 nie tylko pozwala firmie dołączyć do grona najlepszych przedsiębiorstw na polskim rynku, ale także daje potwierdzenie wiarygodności jako partnera biznesowego.

Tokai COBEX Polska to globalna marka w zakresie produktów węglowych i grafitowych, która zwraca szczególną uwagę na swój wpływ na środowisko naturalne, a także na społeczność mieszkającą wokół. Chcąc go jak najbardziej zminimalizować firma sięga po rozwiązania i technologie, które są najnowocześniejsze a jednocześnie będą służyć długie lata. Niedawno, w zakładzie w Nowym Sączu, firma oddała do użytku instalację RTO, czyli nowoczesne urządzenie pozwalające na oczyszczanie gazów technologicznych z lotnych związków organicznych (LZO) jak również benzoalfapirenu (BaP).

Na koniec warto wspomnieć, że tegoroczna edycja zestawienia zebrała rekordową liczbę aż 15 tysięcy działających w Polsce przedsiębiorstw. W tym roku zaszczytny tytuł Diamentu Forbesa otrzymało 4035 firm. W zestawieniu uwzględniane są przedsiębiorstwa, które w trzech ostatnich latach najdynamiczniej zwiększały swoją wartość. Pozycja opracowana jest na podstawie sprawozdań finansowych za rok obrachunkowy złożony w KRS lub przesłany Bisonde.

Tokai COBEX jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji oraz serwisie wysokiej jakości produktów węglowych, takich jak bloki katodowe do termoelektrolizy aluminium oraz wykładziny do wielkich pieców hutniczych. Ponadto produkuje elektrody węglowe oraz masy Soederberga wykorzystywane w procesach wytopu krzemu metalicznego i żelazostopów. Jako producent materiałów węglowych i grafitowych, firma dostarcza produkty wielu zróżnicowanym gałęziom biznesu. Główna siedziba firmy Tokai COBEX znajduje się w Wiesbaden w Niemczech. Firma posiada dwa zakłady produkcyjne w Polsce: w Raciborzu i Nowym Sączu oraz biuro sprzedaży w Pekinie w Chinach.

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama