To był pierwszy taki mecz Sandecji od dawna!

Piłkarze z miasta nad Dunajcem ostatni raz cztery gole w lidze wbili bardzo dawno temu. W ostatni piątek Sandecja po szalonym meczu zremisowała przy Kilińskiego z Chojniczanką Chojnice 4:4, mimo że po pierwszej połowie prowadziła 3:2.

Ostatni raz więcej niż trzy ligowe Sandecja strzeliła jeszcze w sezonie 2016/2017, gdy wygrała Nice 1 Ligę i awansowała do ekstraklasy. 17 maja 2017 roku „Biało-czarni” na finiszu rozgrywek rozbili u siebie Znicza Pruszków 5:2. Na listę strzelców wpisali się wówczas Wojciech Trochim, Lukas Kubań, Michał Gałecki, Kamil Słaby oraz Adrian Basta. Tylko ten ostatni nadal występuje w Nowym Sączu. Dla gości dwa razy trafił Adrian Paluchowski, obecnie zawodnik Stal Mielec, z którą sądeczanie zagrają w piątek.

Czytaj również: W PIĄTEK SANDECJA GRA ZE STALĄ. ILU ZAGROŻONYCH PAUZĄ?

Już w elicie Sandecja potrafiła zremisować 3:3 z Koroną Kielce, pokonać 3:1 Jagiellonię Białystok czy Lechię Gdańsk 3:2. W poprzedniej pierwszoligowej kampanii z wyższych triumfów były remis 3:3 z… Chojniczanką oraz 3:1 nad Wartą Poznań.

Reasumując, ostatni raz cztery gole ligowemu rywalowi Sandecja zaaplikowała dokładnie 25 marca 2017 roku, gdy u siebie 4:1 rozbiła MKS Kluczbork. Honorową bramkę dla gości strzelił Paweł Kubiak i to już w 9 minucie. Później do głosu doszli jednak gospodarze. W 34 min był 1:1 po golu Lukasa Kubańa. Na 2:1 podwyższył w 55 min Michał Gałecki. W 58 min rzut karny na gola zamienił Maciej Małkowski, zaś wynik spotkania ustalił w 77 min Kamil Słaby.