Test na obecność przeciwciał Covid-19 będzie dostępny w Biedronce i Lidlu. Cena nie jest wygórowana

Od poniedziałku w Biedronce będzie można kupić test na obecność przeciwciał Covid-19. Jak informują przedstawiciele sieci supermarketów, wyprodukowany przez szwajcarskie laboratorium PRIMA Lab test ma dokładność ponad 98 procent. Można go wykonać w warunkach domowych i za cenę znacznie niższą od laboratoryjnej. Jedna sztuka będzie kosztowała 49.99 zł. Również Lidl zamierza wprowadzić podobny test do swojej oferty. 

,,Test Primacovid to tak zwany test serologiczny. Oznacza to, że pozwala wykryć, czy badana osoba wytworzyła przeciwciała IgG i IgM przeciwko koronawirusowi wywołującemu Covid-19. Test jest wyjątkowo prosty w użyciu: do badania używa się małej próbki krwi, a czas oczekiwania na wynik to tylko ok. 10 minut. Najważniejsze jednak, że to bezpieczny, przebadany produkt renomowanej firmy – informują przedstawiciele Biedronki.

Producent zaleca, aby w przypadku pozytywnego wyniku testu na obecność przeciwciał IgG i/lub IgM niezwłocznie poinformować o tym lekarza POZ. Również wtedy, kiedy wynik testu jest negatywny, a występują objawy zakażenia koronawirusem, należy skontaktować się z lekarzem.

Lidl także planuje wprowadzić testy na COVID-19 do oferty. Jak podaje money.pl, Lidl rozważa wprowadzenie nie tylko testów serologicznych – czyli wykrywających przeciwciała – ale także takich wykrywających obecność Covid-19 w trakcie choroby. Sieć podaje, że testy trafią do sprzedaży w ciągu tygodnia lub dwóch.

Źródło/Fot.: Biedronka.pl/
Money.pl

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.