Tesco likwiduje markety. Za kilka miesięcy zamknięcie sklepu w Nowym Sączu

Do końca września brytyjska sieć sklepów Tesco zamierza zamknąć cztery markety i jedno centrum dystrybucji w Polsce. O tym fakcie dzisiaj zostali poinformowani pracownicy. Na liście placówek do likwidacji jest także ta - mieszcząca się w Galerii Gołąbkowice w Nowym Sączu. 

KorzennaW2020

- Zmiany te są częścią naszej pracy, mającej na celu poprawę wyników działalności w Polsce do poziomów osiąganych przez Tesco w innych krajach Europy Środkowej. Naszym priorytetem jest teraz zaoferowanie odpowiedniego wsparcia dla pracowników zamykanych placówek – wyjaśnia w komunikacie Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco w Polsce.

Sklepy, które zostaną zamknięte do końca lipca zlokalizowane są w:

- Rudzie Śląskiej, ul. 1 Maja,

- Starogardzie Gdańskim, ul. Zblewska,

- Olsztynie, ul. Pstrowskiego.

Natomiast do końca września ma zostać zamknięty sklep w Nowym Sączu przy ul. Prażmowskiego. Głównym powodem decyzji o likwidacji jest nierentowność marketów. Przypominamy, iż na początku stycznia Tesco poinformowało o planach zamknięcia 32 nieopłacalnych sklepów, a w zeszłym roku o 13. Wciąż jednak brytyjska firma ma 350 placówek na terenie całej Polski i zalicza się do grona największych sieci handlowych w naszym kraju.

Źródło: wiadomościhandlowe.pl

dts

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.