Tegoroczna kwesta z drugim najwyższym wynikiem w historii! Dziękujemy ratownikom nekropolii!

Tegoroczna kwesta z drugim najwyższym wynikiem w historii! Dziękujemy ratownikom nekropolii!

Listopadowa nowosądecka kwesta z drugim najwyższym wynikiem w historii! Podczas tegorocznej zbiórki zebrano ponad 28 tysięcy. To kolejna imponująca suma w ciągu ostatnich dwóch lat. Fundusze pozyskane podczas dorocznej akcji na cmentarzach tradycyjnie przekazane zostaną na renowację nagrobków.

1 listopada, jak co roku, na nowosądeckich cmentarzach pojawili się wolontariusze zbierający datki do puszek. Akcja ,,Ratujmy Sądeckie Nekropolie”, której inicjatorką jest była wiceprezydent Nowego Sącza Bożena Jawor, z roku na rok cieszy się coraz większą przychylnością mieszkańców.

„Wynik kwesty: 28.743,64 zł (w tym na Starym Cmentarzu 1.545,38 zl). To drugi najwyższy wynik w historii. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za datki, kwestarzom za zaangażowanie, drukarni Goldruk za druk kartek, Urzędowi Miasta za ufundowane cukierki, Muzeum Okręgowemu – za wsparcie logistyczne” – pisze Jakub Bulzak Prezes Związku Sądeczan.

Przez minione 22 lata zdołano zebrać ponad 350 tysięcy. Z tych funduszy wyremontowano 118 nagrobków.

W tegorocznej kweście udział wzięli politycy, społecznicy, artyści, dziennikarze, przedstawiciele organizacji pozarządowych… Wolontariuszy można było spotkać na: Starym Cmentarzu, Cmentarzu Komunalnym przy ul. Rejtana i na osiedlu Helena oraz na Cmentarzu Gołąbkowickim.

 

fot. Grzegorz Fecko/ Koło Przewodników PTTK Beskid – dziękujemy!

Czytaj też:

Rytro. Pomaganie przez bieganie. Przed nami 11. edycja Biegu Niepodległości

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama