Tęgoborze: wypadek na DK 75! Zderzyły się ciężarówka, autobus i auto osobowe

Wczoraj wieczorem na zjeździe z góry Just doszło do wypadku z udziałem trzech samochodów: ciężarówki wiozącej ok. 22 m. sześc. drewna , autobusu z pasażerami i samochodu osobowego. Przyczyną wypadku była awaria samochodu ciężarowego.

wsb3

Samochód ciężarowy MAN wiozący drewno uległ awarii w wyniku czego na jezdnię wyciekły duże ilości oleju silnikowego. Jadący za nim autokar oraz samochód osobowy OPEL  nie były w stanie wyhamować na śliskiej nawierzchni w wyniku czego najechały na siebie.

Łącznie 9 osób biorących udział w zdarzeniu: kierowcy samochodów oraz pasażerowie, nie odnieśli żadnych obrażeń. Jedynie kierowca autokaru został zbadany w znajdującej się na miejscu wypadku karetce pogotowia, w związku z wystąpieniem dolegliwości bólowych.

Utrudnienia w ruchu trwały prawie 5 godz. ze względu na wycieki substancji ropopochodnych i oleju silnikowego oraz blokowanie ruchu przez uszkodzone w wypadku pojazdy. Ruch odbywał się wówczas wahadłowo.

W zdarzeniu wzięli udział strażacy JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Tęgoborze, OSP Łososina Dolna, karetka pogotowia oraz policja.

 

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]