Tęgoborze: motocyklista poszkodowany w wypadku z ciężarówką

Wczoraj około godziny 14 w miejscowości Tęgoborze (gmina Łososina Dolna) na DK 75 doszło do zderzenia ciężarówki i motocykla. W wyniku wypadku poważnie poszkodowany został motocyklista, który trafił do szpitala.

Renault2

Drogowy dramat rozegrał się przy ul. Sądeckiej. Ciągnik siodłowy marki DAF z naczepą zderzył się z motocyklem marki Suzuki. Po przybyciu na miejsce zderzenia służb ratunkowych motocyklista leżał na chodniku przylegającym do drogi gminnej. Był nieprzytomny. Zanim na miejscu pojawili się ratownicy Pogotowia Ratunkowego, poszkodowanym zajmowali się druhowie z OSP Tęgoborze, udzielając mu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Samochód ciężarowy znajdował się w odległości czterdziestu metrów od motocyklisty. Kierowca ciężarówki uskarżał się na złe samopoczucie w związku z czym udzielono mu wsparcia psychicznego.

Na miejscu zdarzenia przez prawie trzy i pół godziny pracowały zastępy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr 1 w Nowym Sącza oraz OSP Tęgoborze. Usunięto części powypadkowe z drogi, a motocykl został zepchnięty na pobliską stacje benzynową przez przybyłą rodzinę motocyklisty.  Samochód ciężarowy pozostał na poboczu nie zagrażając innym uczestnikom drogi. W miejscu wypadku ruch odbywał się bez większych utrudnień.

 

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.