Technologia medyczna. Wyprzedzamy cały świat. Rozmowa z sądeczaninem Dawidem Cyconiem – prezesem ML System

Rozmowa z sądeczaninem Dawidem Cyconiem – prezesem ML System

– Co się zmieniło w Pańskim życiu w ciągu ostatnich dwóch tygodni, kiedy zrobiło się głośno o urządzeniu wykrywającym wirusa Covid-19 z wydychanego powietrza?

– Oprócz tego, że udzielam więcej wywiadów, to niewiele się zmieniło. Pomysł stworzenia urządzenia nie zrodził się wczoraj, ani przedwczoraj, on gdzieś tam głęboko siedział i przy pierwszym lockdownie zaczął się urzeczywistniać. Prototyp naszego urządzenia to efekt latami budowanych kompetencji. Od 2012 r. zajmujemy się kropkami kwantowymi, czyli cząstkami, które są dziesięciokrotnie mniejsze od wirusów. Umiemy to obrazować, więc już dawno chodziło nam po głowie, żeby wykorzystać nasze kompetencje, wiedzę i dostęp do supernowoczesnego sprzętu w branży biomedycznej, tyle że dotychczas nie było odpowiedniego impulsu. Impulsem okazał się właśnie Covid. Zadaliśmy sobie pytanie: „Kiedy, jak nie teraz, gdzie, jeśli nie tu?”.

 – Wiele osób zastanawia się, jak to możliwe, że urządzenie, nad skonstruowaniem którego pracuje mnóstwo ludzi na świecie, powstało właśnie w ML System, firmie dotychczas znanej w zupełnie innej branży? (…)

To tylko początek rozmowy. Całość przeczytasz bezpłatnie w najnowszym numerze „Dobrego Tygodnika Sądeckiego”:

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.