Tajemnicze postaci przy korzeńskich drogach

Od jakiegoś czasu przy głównych drogach w gminie Korzenna spotkać można tajemnicze postaci. Z daleka wyglądają jak prawdziwi ludzie. Będąc bliżej, dostrzegamy, że to tylko druciane sylwetki, na które założono prawdziwe ubrania. Mieszkańcy zastanawiają się, kim są metalowi ,,piesi”.

Udało nam się odnaleźć trzy miejsca, w których ustawiono drucianych ludzi. Stoją przy drodze prowadzącej z Korzennej do miejscowości Trzycierz, w Niecwi, oraz przy korzeńskim stadionie. Być może jest ich więcej. Jeśli spotkaliście ich w innych punktach, dajcie nam znać, albo podeślijcie fotografię.

W żadnym z tych miejsc ludziki nie są samotne. Zawsze pojawiają się parami. Jeden ubrany jest w kamizelkę odblaskową, drugi  – w ciemną bluzę lub koszulkę.

Nietrudno odgadnąć cel, który przyświecał pomysłowawcom misji tajemniczych postaci. My domyślamy się, że mają skłonić kierowców do zdjęcia nogi z gazu i dać do myślenia pieszym… Wystarczy zwrócić uwagę na ich ubrania. W dzień dość dobrze widoczne są oba ludziki. W nocy jednak sytuacja zmienia się diametralnie. Z daleka dostrzegamy postać w kamizelce odblaskowej, natomiast drugą z nich zauważyć można dopiero z bliskiej odległości.

Kto “wysłał” drucianych ludzi na pobocza korzeńskich dróg? Kiedy tylko rozwiążemy zagadkę – damy wam znać!

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.