Ta droga skutecznie obedrze z resztek iluzji… Wyruszają z Nowego Sącza aby w ciszy nocy szukać sensu

Ta droga skutecznie obedrze z resztek iluzji… Wyruszają z Nowego Sącza aby w ciszy nocy szukać sensu

Jeszcze tylko do jutra (7 kwietnia) można zgłosić swój udział Ekstremalnej Drodze Krzyżowej  rejonu Nowy Sącz – św. Kazimierz, której tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Droga pojednania – sztuka budowania relacji”.

Po dwóch latach pandemii EDK wraca jako wydarzenie społeczne, choć nadal indywidualne. „Teraz możemy zobaczyć, co zostało z naszych idealistycznych wizji wiary, Kościoła. Ekstremalna Droga Krzyżowa skutecznie obedrze nas z resztek iluzji. I bardzo dobrze. W kontekście wydarzeń w Ukrainie, tegoroczna EDK będzie modlitwą o pojednanie, o relacje, o komunikację, a w czasie nocnej, samotnej wędrówki będzie nas tego uczyć” – piszą organizatorzy.

Wszystkie trasy (a jest ich siedem) są już widoczne i dostępne na www.edk.org.pl   wraz z opisami i śladami GPS. Poprzez stronę główną można też dokonać zapisu – jeszcze dziś i jutro.

W tym roku wyjście na Ekstremalną Drogę Krzyżową z rejonu Nowy Sącz – św. Kazimierz, będzie miało miejsce 8 kwietnia po Mszy Świętej o 20., jednak jak przypominają duszpasterze – każdy inny dzień jest równie dobry, by zmierzyć się z czterdziestoma kilometrami, ciemnością, samotnością nocy, zmęczeniem… Aby wejść w relację z Bogiem.

Wszelkie informacje dotyczące tegorocznej wędrówki można też śledzić w mediach społecznościowych na profilu, do którego dotrzecie kluczem: @NOWYSACZ.EDK

zdjęcie: unsplash

Czytaj też:

Słowacy kończą z covidowym reżimem. Ruszamy na Eurovelo 11! – ogłosił burmistrz przygranicznej gminy

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.